Proč by nehrál? Patří nám do 30. června, divil se Vrba dotazům, zda byl Pilař tentokrát mentálně připraven

3. prosince 2011 12:03 - PLZEŇ

Ještě uprostřed minulého týdne po výhře nad Borisovem si myslel, že ziskem tří bodů a víc než pravděpodobným pokračováním na evropské pohárové scéně zamotal svým hráčům hlavy. Už za tři dny ale plzeňský trenér Pavel Vrba poznal, jak krutě se mýlil, neboť hned po návratu z Minsku se narodila přestupová kauza Pilař.

 

Petr Hloušek, Právo

Reakce přišla zákonitě – k následnému ligovému duelu v Příbrami Vrba třiadvacetiletého záložníka do svého kádru nezařadil a nad další budoucností mladíka koketujícího s lednovým transferem do bundesligového Wolfsburgu se vznášel velký otazník. Jenže přišel páteční podzimní ligový epilog Plzně s Příbramí a Pilař už zase v sestavě obhájce titulu figuroval... A mentálně dokonce nachystaný tak, že výhru svého týmu jistil.

„Jsem kritizovaný za to, že si celou sezónu vystačím s třinácti čtrnácti hráči a najednou se dělá povyk z toho, že jeden z nich nekopal. A to jen proto, že jsem ho vzhledem k mediálnímu humbuku, jež se kolem něho strhnul, a který nebyl optimální, k zápasu prostě nenominoval,“ reagoval trenér Pavel Vrba na dotaz, zda byl mladý reprezentant Václav Pilař na rozdíl od neděle tentokrát k duelu s Bohemians patřičně mentálně připraven.

Trenér Plzně Pavel VrbaTrenér Plzně Pavel Vrbafoto: Právo/Petr Hloušek
„Kdyby mělo hráče rozházet, co se o nich píše, nemohl bych třeba já už dneska vůbec trénovat,“ trochu si protiřečily trenérovy výroky pronesené v rozpětí pouhých pěti dnů.

Pilař poslal jenom vzkaz

Pilař nechtěl o svém psychickém rozpoložení a mentální připravenosti na poslední zápas ligového podzimu s klokany mluvit vůbec. „Nechce a nebude dění komentovat a nijak se k němu vyjadřovat,“ pouze tlumočil vzkaz z kabiny mluvčí plzeňského klubu Pavel Pilár.

„Patří nám do 30. června příštího roku, takže nevím, proč bych ho neměl k zápasu s Bohemkou nominovat,“ nemínil se trenér Vrba v Pilařově kauze pitvat, posléze ale přece jen přiznal, že by byl rád, kdyby mladý reprezentační záložník zůstal v Plzni i na jaře.

Všechno je údajně otevřené

„Samo sebou že bych byl spokojenější, kdyby zůstal. Přinesl do naší hry jiskru, máme v mančaftu dva rychlé, nebezpečné hráče a proto by bylo nepříjemné ho ztratit,“ pronesl, ale další Pilařovy plzeňské perspektivy věštit nechtěl.

„U jednání Hradce, Wolfsburgu a Pilařova manažera pana Stejskala nejsem. A ani nejsem typem trenéra, jenž by zasahoval do rozhodování majitele klubu. K nějakému novému posunu ale podle mých informací nedošlo, takže všechno je věcí dalšího jednání,“ nechal plzeňský kouč Pilařovo jarní působení otevřené.

zp, Sport.cz

  Sparta - Plzeň dnes 18:00
20210512T18:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..