Živě

Teplice chtějí zachovat současný kádr, Marešův návrat je nejistý

8. prosince 2011 13:49 - TEPLICE

Jen minima změn zřejmě přes zimu dozná kádr fotbalistů Teplic. Nastálo v něm zůstane krajní obránce Václav Ježdík, kterého klub po povedeném hostování koupil z divizního Rapidu Liberec, nejistý je návrat záložníka Jakuba Mareše ze Sparty. Trenér Petr Rada chce dál pracovat se současným týmem a na rozdíl od předchozích let se navíc ani nemusí obávat odchodu některých opor. Trh je přesycený a chudý, tvrdí Tepličtí.

 

Libor Zavoral, ČTK

Když se v Teplicích mluví o zimních změnách v kádru, nejčastějším slovem je hostování. Kromě přestupu čtyřiadvacetiletého Ježdíka, který stál podle informací ČTK řádově statisíce korun, se totiž žádný jiný nechystá. Chorvat Andrej Kerič se z podzimního hostování vrátí do Sparty, opačným směrem půjde alespoň na chvíli Mareš.

"Měl by se vrátit, ale Sparta teď nemá žádného sportovního ředitele a čeká, co bude. Do 15. (prosince) by se měli vyjádřit, jak to s ním bude," řekl dnes novinářům Rada.

Marešovi by doporučil návrat, počítá ale s tím, že se čtyřiadvacetiletému ambicióznímu hráči zpátky chtít nebude. "Je otázka, jak vezme jeho hlava, že by měl jít ze Sparty. Tím půlrokem si ale podle mého moc nepomohl, moc nehrál a za takových podmínek bude spíš stagnovat," dodal kouč.

Do Teplic se v zimě vrátí někteří hráči, kteří hostovali v nižších soutěžích, třeba Bosňan Alen Melunovič z Varnsdorfu nebo někteří z mladíků hrajících v Ústí nad Labem. Rada počítá i s devatenáctiletým levým bekem Davidem Šragou a o rok mladším forvardem Abidem Mujagičem z rezervy. To ale také znamená problém; už teď jsou v kádru Severočechů tři Bosňané a víc hráčů ze zemí mimo EU stejně hrát nesmí.

Místo by mohl udělat odchod některého z trojlístku Mahmutovič, Ljevakovič, Čajič. Dosud o ně v Evropě zájem byl, teď se ale zájemci spíš jen opatrně vyptávají, kdy Bosňanům končí v Teplicích smlouvy. "Trhy jsou přesycené a ekonomika stagnuje, obojí je ve fotbale poznat. Žádná konkrétní nabídka tu není," řekl ČTK obchodní ředitel klubu Petr Heidenreich.

V zákulisí se spekulovalo i o možném hostování Martina Fenina z Chotěbuzi, který měl problémy s antidepresivy, zranil se při pádu z okna a po návratu z léčebny se objevil v Teplicích. "O téhle situaci ale víc nevím, o žádném hostování se nějak vážně neuvažovalo. S Martinem jsem ani nemluvil, možná ze mě má strach, protože nedal na moje rady," řekl Rada.

Program zimní přípravy fotbalistů Teplic:
3. ledna: 17:00 halový turnaj v Saské Kamenici,
7. ledna: 11:00 Teplice - Ústí nad Labem (Tipsport cup, Děčín),
8. ledna: 13:00 Teplice - Roudnice nad Labem (Tipsport cup, Děčín),
8.-14. ledna: soustředění Altenberg,
18. ledna: 17:00 Teplice - Liberec (Tipsport cup, Děčín),
25. ledna: 13:00 Teplice - Varnsdorf,
28. a 29. ledna: semifinále a finále Tipsport cupu (Praha) nebo Teplice - Sokolov,
1.-8. února: soustředění Kypr,
12. února: 15:00 Teplice - Karlovy Vary (Stínadla).
ČTK

  1:1 Karviná - Hradec 1:1 dohráno
20210731T16:00:00+0200
Karviná vs. Hradec
Karviná vs. Hradec
Karviná
Hradec
  3:0 Ml. Boleslav - Jablonec 3:0 dohráno
20210731T16:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec
  3:2 Olomouc - Pardubice 3:2 dohráno
20210731T16:00:00+0200
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc
Pardubice
  Liberec - Sparta dnes 19:00
20210731T19:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..