Zaplatíme pořádný výzkum! Slavia se Spartou tvrdě kritizují anketu Národní sportovní agentury

15. ledna 2021 17:26 - Praha

Klidně připlatíme za pořádný průzkum. Fotbalové kluby Slavie a Sparty se důrazně ohrazují proti tomu, aby byl sportovní výzkum provedený Ondřejem Špačkem a prezentovaný Národní sportovní agenturou (NSA), použit jako podkladový materiál pro stanovení klíče pro rozdělování miliard korun ze státních dotací pro sport.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nesmiřitelní rivalové jsou tentokrát zajedno. Na svých klubových webech zveřejnili společné prohlášení.

"Renomované průzkumné agentury výzkum označily za velmi problematický a neodborně zpracovaný, počínaje dotazníkem a konče jeho interpretací," poukazují Slavia se Spartou.

Šokující, přezkoumejte výsledky! Fotbal se bouří proti Hniličkovu průzkumu

NSA v úterý uvedla, že fotbal v průzkumu nečekaně propadl. Z pohledu divácké atraktivity byl třetí u mužů, ale u žen se nedostal ani do první patnáctky. A pokud jde o žebříček atraktivity pro samotné provozování sportů, skončil fotbal až sedmnáctý. Ve společném hodnocení sportovců a nesportovců zvítězil bowling.

"Takto neprofesionálně provedený průzkum nelze jako kritérium dotace v žádném případě akceptovat. Pokud NSA chce marketingové průzkumy veřejného mínění při rozdělování státních dotací zohledňovat, což považujeme za velmi diskutabilní, navrhujeme, aby nový průzkum oblíbenosti a atraktivity sportů v ČR zpracovala minimálně jedna renomovaná mezinárodní agentura. Navíc s podmínkou, že o účelnosti a zaměření takového výzkumu bude vedena diskuze se zástupci sportovních svazů," požadují pražská S.

Klidně také přispějí. "Jsme připraveni se na nákladech profesionálně provedeného výzkumu finančně podílet," ujišťují Slavia i Sparta.

dos, Sport.cz

ČT sport Odloženo Pardubice - Slovácko
20210305T18:00:00+0100
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: