Zlín - Ostrava 1:1 Baník znovu bez vítězství, ze Zlína veze jen bod

44. Poznar 2:0
Záznam online reportáže »

23. ledna 2021 17:59
(Aktualizováno: 23. ledna 2021 18:18)

Fotbalisté Zlína v 16. kole první ligy doma remizovali 1:1 s Ostravou a pošesté za sebou v nejvyšší soutěži nezvítězili. Baník vedl po vlastním gólu Petra Buchty, těsně před pauzou vyrovnal Tomáš Poznar z penalty. "Ševci" jsou v neúplné tabulce na dvanáctém místě, Ostrava je sedmá, ale obě mužstva mají k dobru jeden odložený zápas.

Dalibor Glück, ČTK

Zlínští začali výrazně aktivněji. Během úvodních dvacet minut si vypracovali řadu slibných možností, kterým ale chyběl důraz v koncovce, především pak opakovaně Poznarovi. Ten v deváté minutě nedosáhl před prázdnou brankou na křížnou přihrávku, v 18. minutě pálil v šestnáctce nad břevno. Neujala se ani rána Jawa po hrubce Kaloče o chvíli později.

Baník se rozjížděl zvolna, jeho hře chyběl nápad. Ale hned první vydařená rychlá kombinace po pravé straně ve 24. minutě vedle k jeho vedení. Tetour hledal spoluhráče v pokutovém území a dezorientovaný stoper Petr Buchta míč poslal do vlastní branky.

Slavia v Karviné nezaváhala. Rozjeté Slovácko znovu slaví, Baník bere jen bod

Domácí inkasovaná branka trochu zastavila v aktivitě. Ve 33. minutě se málem dostali k penaltě po faulu Davida Buchty, jenže sudí rozhodli, že k přestupku došlo mimo šestnáctku. Nakonec se ale Zlín pokutového kopu přece jen dočkal a po faulu Filla na Fantiše ve 44. minutě vyrovnal Poznar. Bývalý ostravský útočník zaznamenal šestý gól v ligové sezoně.

Zlepšení Baníku k brance nevedlo

Baník se po pauze zvedl, zpřesnil kombinaci a byl stále častěji na polovině soupeře. Hra se vyrovnala a výrazně ubylo zajímavých situací na obou stranách hřiště. Zápas se změnil v boj, hráči nedokázali najít způsob, jak přelstít defenzivu soupeře, zvrat nepřinesla ani řada střídání v obou týmech.

Hráči Zlína se radují z gólu.

Ostrava tak protáhla sérii bez porážky ve Zlíně na čtyři ligové zápasy. Nic na tom nezměnily ani nadějné situace, do kterých se dostali v závěru domácí Dramé a Vraštil, na druhé straně se jako jediný pokusil o zakončení Tijani.

16. kolo první fotbalové ligy
Fastav Zlín - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 44. Poznar z pen. - 24. vlastní P. Buchta. Rozhodčí: Machálek - Vlček, Lakomý - Klíma (video). ŽK: Poznar, Kolář, Conde - Potočný, D. Buchta, Fleišman. Bez diváků.
Zlín: Dostál - Vraštil, P. Buchta, Kolář - Cedidla, Conde, Hlinka, Fantiš - Janetzký (90. Simerský), Poznar (87. Jiráček), Jawo (73. Dramé). Trenér: Páník.
Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman - D. Buchta (46. Ndefe), Mena (46. Azevedo), Tetour, Kaloč (64. Jánoš), Potočný (75. Zajíc) - Kuzmanovič (85. Tijani). Trenér: Kozel.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.