Příští ligové jaro začne až v únoru, vrátí se nadstavba a baráž

28. ledna 2021 12:04 - Praha
(Aktualizováno: 28. ledna 2021 12:36)

Až středeční dohrávky uzavřely podzim, soutěž už ale zná jízdní řád na další ročník. Příští sezona první fotbalové ligy začne o víkendu 24. a 25. července. Podzimní část skončí 19. prosince, jaro začne o prvním únorovém víkendu. Vrátí se nadstavba a baráž. Ligové grémium LFA schválilo termínové listiny na příští sezonu během online jednání.

 

Radek Petrášek, ČTK

Členské kluby Ligové fotbalové asociace online formou projednaly zásadní aktuální témata. Na úterním zasedání došlo také ke schválení termínových listin první a druhé ligy pro sezonu 2021/22.

Tématem byly v době covid-19 třeba metody testování a další mimořádná opatření, která v minulých měsících LFA dojednala s ministerstvem zdravotnictví. Pro jarní část Fortuna ligy zůstane povinnost klubů testovat metodou PCR a poslední tři kola bude testování u všech klubů probíhat pod dohledem LFA u stejné laboratoře.

Byl jsem vytočený. Pánovi, co mával před naší lavičkou, jsem řekl svoje, přiznává kouč Zlína

„Chceme předejít možným spekulacím v závěru probíhajícího soutěžního ročníku, aby se kluby mezi sebou nemohly podezírat. Ligový výbor se současně již před časem usnesl, že LFA ponese i náklady na toto testování v závěru sezony," poukazuje Dušan Svoboda, předseda ligového výboru.

Zástupci klubů pak na čtvrtečním grémiu schválili termínové listiny obou nejvyšších soutěží pro následující soutěžní ročník 2021/22, které počítají s návratem nadstavbové části a barážových utkání do herního formátu.

Profesionální fotbal na obou ligových úrovních se tak rozjede dva týdny po finále mistrovství Evropy. Zatímco v nejvyšší soutěži se plánuje sehrát do poloviny prosince devatenáct ligových kol, v případě druhé ligy se jich odehraje šestnáct. První liga plánuje zahájit jarní část o prvním únorovém víkendu roku 2022 a na nadstavbu je podobně jako v minulých sezonách vyhrazen květen, ve kterém se počítá s jedním vloženým kolem. O držiteli titulu pro sezonu 2021/22 i všech postupujících a sestupujících týmech bude podle schválených termínových listin známo na konci května 2022.

dos, Sport.cz

ČT sport Odloženo Pardubice - Slovácko Odloženo
20210305T18:00:00+0100
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko
  Příbram - Liberec zítra 14:00
20210306T14:00:00+0100
Příbram vs. Liberec
Příbram vs. Liberec
Příbram
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: