Plzeň podlehla Liberci. Klokani zdolali Brno

Jihočeši v pátek zdolali Baník a přeskočili ho v tabulce. Sobotní program 18. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl tři zápasy. Bohemians 1905 potvrdili dobrou formu a doma proti Brnu zvítězili 2:1. Karviná s Opavou prohrávala, třemi góly ale dokázala utkání otočit a vyhrála 3:1. Plzeň hrála více než polovinu utkání s Libercem v oslabení a Severočechům podlehla 0:2.

Imad Rondič z Liberce se raduje z branky v utkání 18. kola Fortuna ligy.

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v 18. kole první ligy brněnského nováčka 2:1. Pražané vedli díky Tomáši Necidovi, za Zbrojovku srovnal Antonín Růsek, ale v 41. minutě rozhodl domácí Roman Květ. Klokani vyhráli poprvé v sezoně dvě kola po sobě a upevnili si 12. místo v tabulce. Brno nezvítězilo v pátém z posledních šesti ligových duelů a zůstalo na první nesestupové pozici.

Fotbalisté Karviné otočili slezské derby s Opavou a zvítězili 3:1. Po bezbrankové první půli šli do vedení hosté poté, co se trefil Aleš Nešický. Po hodině hry ale srovnal Michal Papadopulos, v 70. minutě otočil stav střídající Rafael Tavares a v 82. minutě přidal z opakované penalty pojistku Kristi Qose. Karviná poprvé v jarní části zvítězila a upevnila si 11. místo v neúplné tabulce. Opava nevyhrála už 12 kol a zůstala poslední.

Plzeň doma podlehla Liberci 0:2. Západočeši, kteří ve 42. minutě přišli o vyloučeného obránce Filipa Kašu, nebodovali po třech zápasech a klesli na sedmé místo neúplné tabulky. Slovan po změně stran využil přesilovku góly Imada Rondiče a Jakuba Peška a poskočil na pátou příčku.

Duel Zlína s Mladou Boleslaví byl kvůli karanténě v týmu Ševců odložen na 24. února. Kvůli omezením proti šíření covidu-19 stále nemohou na stadion fanoušci.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.