Liga se dramatizuje, Slavia veze jen bod! Plzeň ztrestala Bohemku, Dynamo zažilo šok s posledním

21. února 2021 13:33 - Praha
(Aktualizováno: 21. února 2021 18:25)

Nedělní program Fortuna ligy měl na programu čtyři zápasy 20. kola. Roli favorita splnila Plzeň, která si poradila s pražskými Bohemians jednoznačně 3:1. V dalších zápasech remizovala Karviná s Libercem 1:1 a České Budějovice překvapivě prohrály s poslední Opavou 0:1. V posledním dnešním duelu překvapivě ztratila body Slavia, když remizovala v Teplicích 1:1 a před druhou Spartou se tak její náskok snížil na osm bodů.

Ondřej Hájek, ČTK

Plzeňští fotbalisté měli v úvodním poločase zápasu proti Bohemians převahu, do větších gólových šancí se však téměř nedostávali. V 29. minutě nepřekonal střelou po zemi hostujícího Le Gianga Šulc, stejný hráč se k nebezpečné střele dostal i o jedenáct minut později, ale jeho pokus zamířil nad břevno hostující svatyně.

Až minutu před koncem prvního poločasu se domácí dočkali, když po chybě Le Gianga uklidil míč do brány Kayamba. Prakticky z protiútoku se do velké šance dostal Jindřišek, ale ani jeho volej do prostoru tří tyčí nezamířil.

Klíčový moment utkání přišel na začátku druhého poločasu, když znovu Jindřišek neproměnil pokutový kop. V 61. minutě vytrestal obranu Klokanů Bucha, který zvýšil na 2:0 a myšlenky na případný zvrat vzal hostům o čtyři minuty později z pokutového kopu Beauguel. Hosté se dočkali aspoň čestného úspěchu, když se dvě minuty před koncem trefil Pulkrab.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905. Zleva Pavel Bucha z Plzně a Roman Květ z Bohemians.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Karviná remizovala s Libercem

V nezáživném prvním poločase se do šance dostal v 6. minutě karvinský Ostrák, jeho střelu k levé tyči však hostující Knobloch zlikvidoval. Podobně se vedlo v 23. minutě libereckému Rondičovi.

Rondič se však své velké chvíle dočkal v 57. minutě, kdy po centru Mosquery poslal Severočechy střelou k pravé tyči do vedení. Svěřenci trenéra Hoftycha se však z vedení radovali pouhé tři minuty, když parádní ranou zpoza vápna srovnal na konečných 1:1 domácí Herc.

Zleva Jhon Mosquera z Liberce a Soufiane Dramé z Karviné.

Jaroslav Svoboda, ČTK

Opava šokovala České Budějovice

Ve velmi opatrném prvním poločase se do jediné vážnější šance dostal českobudějovický Králík, jeho hlavička však skončila na tyči opavské svatyně. O jedinou branku utkání se k šoku favorita postaral hostující Březina, který hlavičkou překonal domácího Drobného a zařídil překvapivé vítězství Slezanů 1:0.

Zleva Tomáš Čvančara z Opavy, Lukáš Havel z Budějovic a brankář Budějovic Jaroslav Drobný.

Václav Pancer, ČTK

Slavia v Teplicích jen remizovala

Favorizovaná Slavia se s řadou změn v sestavě těžko dostávala v Teplicích do šancí. Houževnatí domácí sice byli u míče jen minimálně, sešívaní se však do vyložených příležitostí probíjeli na těžkém terénu složitě. V 42. minutě měl velikou možnost otevřít skóre Traore, ale trefil jen břevno Čtvrtečkovy branky. Favorit se však přece jen dostal do konce poločasu do vedení, když se i minutu později prosadil Oscar.

Slavia však náskok neudržela. V 64. minutě se po hezké individuální akci prosadil Mareš a trefil domácím překvapivé vyrovnání. Sešívaní zvýšili tlak, pozornou teplickou obranu však už nepřekonali a odvážejí si ze Stínadel jen bod.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.