Pronásledovat Slavii? Teď ne! Celá Sparta je v karanténě

23. února 2021 19:31 - Praha
(Aktualizováno: 23. února 2021 19:49)

Všechny tři zápasy pod koučem Vrbou vyhráli, přiblížili se vedoucí Slavii na osm bodů. Na další vzestup ovšem fotbalisté pražské Sparty budou muset v nejbližších dnech zapomenout. Celý A-tým je v karanténě. Úterní testování na covid-19 totiž vykázalo u většího počtu členů A-týmu pozitivní výsledek. Celé mužstvo včetně realizačního týmu nastoupilo ihned po obdržení výsledků testů do individuální karantény. Do odvolání byl tedy přerušen tréninkový režim. Klub zprávu oznámil na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ztráta Davida Moberga Karlssona již zřejmě byla předehrou. Hrdina posledních týdnů neprošel testem před duelem ve Zlíně. Sparta si tam bez něj poradila a zvítězila 3:0.

Začátek týdne ovšem narůstající optimismus letenského klubu zchladil.

Sparta měla o víkendu nastoupit do ligového utkání proti Příbrami, za týden ji pak má čekat pohárové osmifinále proti Baníku Ostrava.

Sparta přišla o svého hrdinu! Švéd v ráži měl pozitivní test

"V nastalé situaci je odehrání nejbližších zápasů ve vážném ohrožení. Další postup konzultujeme s místně příslušnou hygienickou stanicí a budeme se řídit jejími nařízeními. Klub aktuálně komunikuje také s Ligovou fotbalovou asociací i organizátorem MOL Cupu, Fotbalovou asociací ČR. O výsledku a dalším postupu samozřejmě budeme neprodleně informovat," avizuje Sparta.

Obě utkání jsou v ohrožení a nejspíše se pro ně bude muset hledat náhradní termín.

"Se Spartou jsme v kontaktu. Řídící orgán první ligy bude stejně jako v minulých případech jiných klubů o nadcházejícím ligovém programu Sparty jednat hned, jakmile obdrží patřičné dokumenty o opatřeních přijatých hygienickou stanicí města Prahy," uvedl na twitteru Štěpán Hanuš, mluvčí LFA.

dos, Sport.cz

  Sparta - Příbram zítra 18:00
20210309T18:00:00+0100
Sparta vs. Příbram
Sparta vs. Příbram
Sparta
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: