Živě

Pauza? Vítr byl první dvě minuty, líčí hrdina Brna. A chválí parťáka

11. dubna 2021 18:57 - České Budějovice

Potřetí v řadě naskočil v lize do základní jedenáctky a nasměroval fotbalisty Brna k cennému triumfu. Jiří Texl obul na hřišti Českých Budějovic střelecké kopačky. Jeho tvrdá rána z 56. minuty k levé tyči polila borce Zbrojovky živou vodou a důležitý náskok už nepustili.

 

Václav Pancer, ČTK

Penzum práce odvedl Peter Štepanovský, který Texlovi na hranici malého vápna předložil lahůdkový míč. „Půlka gólu je jeho. „Šéďa mi to fakt skvěle nachystal. V zápasech to hodně cpeme furt před bránu a řekli jsme si, že musíme dát balon taky pod sebe. Viděl, jak jsem si odskočil a já to pak trefil přesně k tyči," lebedil si Texl, jenž v Brně hostuje z Olomouce.

Zbrojovka přidala v závěru druhý zásah z penalty zásluhou Růska a utnula osmizápasové čekání na výhru, která jí přiživila naději na záchranu. Na patnácté Teplice ztrácí aktuálně už jen tři body. O pauze ale bylo v kabině hostů rušno. Dynamo si v první půli vytvořilo několik nebezpečných situací. Po rohu z 6. minuty vykopával Novákův pokus zblízka z brankové čáry Pernica, před pauzou střílel těsně vedle Alvir, po centru Čoliče zase hlavičkoval mimo Novák. Poločas však zůstal bez branek.

Zbrojovka po osmi kolech naplno bodovala

„Bylo potřeba do toho malinko razantněji vstoupit a hráčům zdůraznit, jakým způsobem musíme ve druhé půli hrát. Remíza by pro nás byla málo," říkal trenér Brna Richard Dostálek.

„První dvě minuty v šatně byl vítr. Měli jsme těžké nohy. Ale asi to zafungovalo v tom, že jsme uspali soupeře, který nám po pauze nechal prvních patnáct minut. Dali jsme gól a dobrým bráněním jsme to už udrželi," hřálo Texla.

jsv, Sport.cz, Právo

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..