Trpišovský se upíná k větě fenomenálního Jordana: Praví šampioni dokážou vyhrát třikrát za sebou!

11. dubna 2021 22:50 - Praha

O obhajobě titulu ani po vyhraném derby mluvit nechtěl, k jedné obrovské motivaci se však slávistický kouč Jindřich Trpišovský bezprostředně po vítězství nad Spartou přiznal. „Když jsme byli v létě zavření v hotelu v karanténě kvůli covidu, sledovali jsme společně seriál o Michaelu Jordanovi. A on tam řekl zajímavou a inspirující větu, že praví šampioni jsou jen ti, kteří dokážou vyhrát třikrát za sebou. Od té doby to mám v hlavě,“ netajil slávistický kouč, že slova fenomenální basketbalového mága ho ženou za třetím titulem v řadě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

A ženou ho za ním o to víc, že jen dva trenéři v celé dlouhé historii československého a českého fotbalu na mistrovský hattrick dosáhli. Ve čtyřicátých letech slávistický kouč Emil Seifert a poté trenér pražské Dukly Jaroslav Vejvoda.

Trpišovský by mohl být tím třetím. A nejspíš jím bude, protože dva tituly už do Edenu přinesl a třetí má na dosah. Vždy jeho tým má na druhou Spartu po výhře 2:0 v derby náskok sedmnácti bodů, což je aktivum natolik luxusní, že ani dvě utkání, které má rival z Letné k dobru, jím nemůže zacloumat.

„Bodový rozdíl mezi Slavií a námi je obrovský, takže při vší úctě k mým hráčům tahle možnost nenastane," uvědomuje si Pavel Vrba, že je vyloučeno, aby jeho tým boj o ligový primát ještě zdramatizovat a rivalovi z druhého břehu Vltavy způsobil na cestě za korunovací jakékoli komplikace.

Stanislav Tecl vstřelil druhý gól Slavie v derby.

Vlastimil Vacek, Právo

„Ale přece jen... Zbývá nám ještě osm zápasů a ve hře je tudíž čtyřiadvacet bodů. Navíc jsme ve hře ve čtyřech soutěžích, a když v kabině vidím, v jakém stavu jsou hráč," snášel slávistický trenér argumenty, proč nechce vyslovit ono pro celý sešívaný národ kouzelné: Je hotovo, třetí titul v řadě je náš.

„Udělali jsme k němu důležitý krok," pravil proto pouze. „A v derby, kdy jsme byli v nejtěžší a nehorší situaci, takže mužstvo muselo projevit charakter a mentalitu."

Brankář Slavie Praha Ondřej Kolář a trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský po derby se Spartou.

Vlastimil Vacek, Právo

Až reminiscence na dokument o jednom z nejlepších basketbalistů všech dob Jordanovi otevřel stavidla Trpišovského výmluvnosti. Připomínka jeho slávistického předchůdce Emila Seiferta, který mistrovský hattrick dokonce vyšperkoval ještě čtvrtým titulem v řadě, a malého generála z Julisky Jaroslava Vejvody rovněž.

„Mistrovský hattrick mám od léta v hlavě a všichni se k němu upínáme. Ale k titulu se upíná každý bez ohledu, o který v pořadí jde. Ať je první nebo několikátý... Mít ovšem na dosah takovou šanci, jakou máme, představuje krásnou metu a my k ní udělali vítězstvím v derby strašně důležitý krok."

zp, Sport.cz

ČT sport 4:1 Jablonec - Teplice 4:1 dohráno
20210507T18:00:00+0200
Jablonec vs. Teplice
Jablonec vs. Teplice
Jablonec
Teplice
  Zlín - Opava zítra 15:00
20210508T15:00:00+0200
Zlín vs. Opava
Zlín vs. Opava
Zlín
Opava
  Plzeň - Příbram zítra 17:00
20210508T17:00:00+0200
Plzeň vs. Příbram
Plzeň vs. Příbram
Plzeň
Příbram
  Brno - Ml. Boleslav zítra 17:00
20210508T17:00:00+0200
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..