Karviná - Budějovice 3:0Karviná pod trenérem Weberem jede. Trápící se Jihočeši byli bez šance

7. Qose 1 : 0
11. Herc 2 : 0
46. Santos 3 : 0

Fotbalisté Karviné porazili v 27. kole první ligy České Budějovice 3:0. Na branky Kristiho Qoseho a Christiána Herce z úvodních 11 minut navázal na startu druhé půle Eduardo Santos. Slezané bodovali i ve třetím ligovém zápase od návratu trenéra Jozefa Webera, Jihočechy zdolali v nejvyšší soutěži poprvé a posunuli se před ně na 11. místo neúplné tabulky. Dynamo z posledních šesti kol pětkrát prohrálo a získalo jediný bod.

Hráči Karviné se radují z druhého gólu.

Budějovice se od začátku března trápí, přesto mohly jít v Karviné hned v úvodu do vedení. Malou domů Mikuše vystihl Mészáros, obešel i brankáře Ciupu, ale z úhlu trefil boční síť.

O chvíli později udeřili na druhé straně domácí. Po přihrávce Herce se v 7. minutě opřel do míče Qose a tvrdou ranou nedal brankáři Drobnému šanci. Albánský záložník skóroval pošesté v ligové sezoně.

Za další čtyři minuty Slezané zvýšili náskok. Po rohovém kopu a následném Šindelářově centru propadl míč až na zadní tyč k Hercovi a ten vstřelil svůj druhý gól v posledních třech zápasech.

Drobný držel naději

Karvinští i nadále působili aktivněji a výjimkou byl na druhé straně jen pokus Králika, který letěl nad. Jinak však Slezané mohli ještě do přestávky přidat třetí gól. Proti střele Čmelíka však skvěle zasáhl Drobný a následnou ránu Mangabeiry směrující do sítě zablokoval Čolič.

Českobudějovický trenér Horejš zareagoval na nepříznivý vývoj do druhé půle dvojím střídáním, ale domácí snahu Dynama o návrat do utkání okamžitě odmítli třetím gólem. Hned ve 46. minutě si na Bartošákův přímý kop naběhl Santos a pohotovou střelou zvýšil na 3:0. Brazilský obránce dal svou druhou branku v české lize.

Zleva Rajmund Mikuš z Karviné a Patrik Čavoš z Českých Budějovic.

Jihočeši byli blízko ke snížení při šancích Alvira s Talověrovem, proti nim ale zasáhl gólman Ciupa. V samotném závěru pak neuspěl ani Novák, který hlavičkou trefil jen tyč. Karviná doma v lize zvítězila poprvé po čtyřech zápasech. Naopak Budějovice nevyhrály už devět kol za sebou a pozice jejich trenéra Horejše je v ohrožení.

7. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Dynamo České Budějovice 3:0 (2:0)
Branky: 7. Qose, 11. Herc, 46. Santos. Rozhodčí: Dubravský - Kubr, Dohnálek - Adam (video). ŽK: Mangabeira - Mészáros, Čolič, Čavoš. Bez diváků.
Karviná: Ciupa - Mikuš, Šindelář, Santos, Bartošák - Qose (85. Jursa), Mangabeira (88. Dramé) - Čmelík (85. Sinjavskij), Ostrák (60. Smrž), Herc - Papadopulos (88. Haša). Trenér: Weber.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Talověrov, Králik, Novák - Havelka (46. Diop), Čavoš - Mészáros (46. Alvir), Javorek, Mršič (76. Valenta) - Brandner (61. Jánošík). Trenér: Horejš.