Liberec - Slavia 0:1 Kúdelův famózní návrat. O vítězství favorita rozhodl z penalty

84. Kúdela 0:1
Záznam online reportáže »

18. dubna 2021 18:05

Slavia se skvěle oklepala z prohry 0:4 s Arsenalem a z Liberce veze tři body. O těsné výhře 1:0 rozhodl šest minut před koncem z pokutového kopu Kúdela, který se vrátil do sestavy po zranění. Sešívaní prodloužili sérii neporazitelnosti na 39 zápasů.

Radek Petrášek, ČTK

Kouč Jindřich Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu hned sedm změn v základní sestavě, v základu se opět objevil Kúdela, který čtyři zápasy chyběl. Slovan vsadil na rychlost a na hrotu se objevil Faško.

U Nisy se střetly týmy s nejlepšími defenzivami v lize a bylo to znát. Obě obrany pracovaly bezchybně. Slavia byla v první půli nejblíže gólu po střelách ze střední vzdálenosti, obranu modrobílých nejčastěji větral rychlý Tecl.

Slavia znovu slaví a míří za titulem, Sparta se vrátila na druhé místo. Zbrojovka se potápí

Už ve 3. minutě střílel Beran z patnácti metrů technicky na vzdálenější tyč, minul jen o kousek. Největší šanci sešívaných měl v první půli Stanciu, jemuž ve 26. minutě přiklepl míč Tecl a rumunský reprezentant z hranice šestnáctky nebezpečně vystřelil, Knobloch míč vyrazil.

Liberec šance nevyužil

Liberec byl především v první čtvrthodince nebezpečný po standardních situacích, defenziva hostů si však s centrovanými míči poradila výborně. Ve 33. minutě po centru Sadílka hlavičkoval těsně vedle tyče Karafiát, který ze Slavie v Liberci hostuje. Po půl hodině hry podnikl Pešek slibný brejk, rychlému kontru však chyběla větší kvalita ve finální fázi.

Po změna stran pálil povedeně z přímého volného kopu Mosquera, jen o kousek minul levý růžek Kolářovy branky. Obě mužstva přitvrdila, sudí Karel Hrubeš rozdal celkem devět žlutých karet.

Zprava Júsuf Hilál ze Slavie a Jan Mikula z Liberce.

Trpišovský oživil sestavu po hodině hry hned trojím střídáním v záloze Provodem, Ševčíkem a Traorém. Dvacet minut před koncem Slavia začala být aktivnější a domácí se převážně bránili. V 73. minutě nebezpečnou střelu Kuchty srazila obrana na roh. O šest minut později měl stejný hráč tutovku, ale ze šesti metrů nedokázal Knoblocha prostřelit.

Manchester United zdolal díky Greenwoodovi Burnley, Vydra nastoupil v závěru

Tlak hostů vyústil v pokutový kop, který sudí Hrubeš nařídil po konzultaci s VAR za faul Purzitidise na Kuchtu. Penaltu suverénně proměnil Kúdela. Slavia si triumf pohlídala a žene se k mistrovskému titulu.

27. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 84. Kúdela z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Vlček, Horák - Berka (video). ŽK: Karafiát, Mara, Sadílek, Rabušic, Purzitidis, Mosquera - Hilál, Hromada, Van Buren. Bez diváků.
Liberec: Knobloch - Koscelník, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Karafiát (85. Rondič), Mara - Pešek (76. Fukala), Sadílek, Mosquera - Faško (59. Rabušic). Trenér: Hoftych.
Slavia: Kolář - Kúdela, Kačaraba, Holeš - Hromada (60. Traoré) - Masopust, Stanciu (60. Provod), Beran (60. Ševčík), Hilál (52. Kuchta), Oscar - Tecl (79. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.