Teplice - Plzeň 0:1 Plzeň zabrala po přestávce, o její výhře rozhodl Kaša

61. Kaša 0:1
Záznam online reportáže »

21. dubna 2021 16:59
(Aktualizováno: 21. dubna 2021 17:10)

Šťastná trefa stopera Kaši ze druhého poločasu rozhodla o výhře Plzně 1:0 na teplických Stínadlech. Díky triumfu ve středečním duelu 28. kola fotbalové ligy je Viktoria nadále ve hře o evropské poháry. Na čtvrté Slovácko ztrácí 5 bodů, má však zápas k dobru. Navíc Slovácko přivítá v sobotu v Doosan Aréně. Situace Teplic zůstala stejná, na šestnácté Brno má náskok 4 bodů.

Ondřej Hájek, ČTK

V prvním poločase vůbec nebyl znát 21bodový rozdíl mezi týmy. Domácí favorita přehrávali, mohli několikrát udeřit. Jen díky brankáři Staňkovi udrželi hosté do přestávky čisté konto.

V 8. minutě se v solidní pozici zjevil Kučera, po rohovém kopu střílel těsně vedle. Severočeši hrozili dál, Vukadinovič po samostatné akci vypálil k pravé tyči, Staněk jeho pokus zneškodnil.

Slavia je krůček od titulu! Sparta ztratila vyhraný zápas, týmy ze dna padly

Hostující gólman pak předvedl skvělý zákrok proti dorážce Černého z bezprostřední blízkosti. Vzápětí si smůlu vybral Kučera, který si otočil kotník a musel střídat. Krátce před přestávkou se dostali viktoriáni do útočné šestnáctky, Šulc ale vyslal na Čtvrtečku slabou střelu.

Favorit zvýšil tlak

Západočeši ve druhém poločase přece jen sešlápli plyn, v 54. minutě měl na noze gól Kopic. Teplická obrana trestuhodně nechala za sebe propadnout míč, Kopic byl u něj dřív než Čtvrtečka, zakončení však nezvládl.

Vzápětí se už hosté dočkali. Kaša napřáhl z 22 metrů, směr střely změnil nechtěně střídající Ljevakovič, balon se došoural do sítě. Čtvrtečka už se nedokázal přemístit. Pro 27etého obránce to byla premiérová ligová trefa v dresu Plzně.

Zleva Milan Havel z Plzně a Robert Jukl z Teplic.

Viktorii dostal tento moment na koně, během následující pasáže mohla Teplice dorazit.

Nejprve zahodil téměř nemožné Havel, který ze dvou kroků přehlavičkoval bránu. Poté domácí podržel Čtvrtečka, jenž lapil gólovou hlavičku Beauguela. Pak nebezpečně pálil z hranice velkého vápna Hořava. Hosté si těsný náskok už zkušeně pohlídali.

28. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 61. Kaša. Rozhodčí: Marek - Kubr, Mikeska - Klíma (video). ŽK: Moulis - Havel. Bez diváků.
Teplice: Čtvrtečka - Hyčka (81. Vachoušek), Knapík, T. Kučera (42. Ljevakovič), Černý - Radosta (71. Kodad), Mareček, Jukl, Moulis - Žitný (81. Droehnle) - Vukadinovič. Trenér: R. Kučera.
Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Hybš - Hořava (90.+4 Hranáč), Kalvach - Kopic (76. Mihálik), Šulc (88. Matějka), Falta (75. Ba Loua) - Beauguel (88. Ondrášek). Trenér: Guľa.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.