Živě

Utkání Slovácka s Brnem rozhodla penalta. Klíčový moment, chválí kouč Svědík Klimenta

21. dubna 2021 18:34

Přišli o dvougólový náskok, ale o účast v evropských pohárech usilující fotbalisté Slovácka nakonec brněnského nováčka 4:2 přetlačili a po dvou ligových porážkách v řadě se vrátili na vítěznou vlnu.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Pro nás je to strašně důležitá výhra," ví hradišťský trenér Martin Svědík, který však s výkonem svých svěřenců zdaleka stoprocentně spokojený nebyl. „V naší hře jsem viděl dost okének. Po dobrém úvodu jsme soupeři darovali zbytečnou desítku a po další naší chybě Brno dokonce vyrovnalo," vadí mu nedůslednosti v obraně.

Cení si, že jeho tým dokázal vzápětí zareagovat. „Rychlý Kliment se ve vápně skvěle natlačil před Dreksu, byla to jasná penalta. Střetnutí zlomila v náš prospěch," tvrdí Svědík.

Zbrojovka smazala dvoubrankovou ztrátu, přesto na Slovácku padla

Zkušený záložník Slovácka Vlastimil Daníček, který nastoupil poprvé po čtyřzápasové covidové pauze, ji bezpečně proměnil. „Věřil jsem si, a tak jsem se dohodl s Honzou Klimentem, že se exekuce ujmu. Zbrojovka nebyla snadným soupeřem, a my jsme si utkání navíc notně zkomplikovali. Vítězství jsme ale nakonec urvali. Potřebovali jsme ho jako sůl, protože další mužstva z popředí ligové tabulky teď vesměs bodují," zaznamenal.

Daníšek: Koronavirus mi dal zabrat

Daníček připouští, že pro něj nebylo snadné v době nemoci sledovat spoluhráče jen v televizi. „Koronavirus mi dal docela zabrat. Hlavně první tři dny. Přítelkyně a rodina se o mě ale postaraly. Jsem rád, že jsem už zase zpátky, a mohu týmu pomoct na hřišti," ulevilo se mu.

Hráči Slovácka se radují z gólu.

Dalibor Glück, ČTK

Už je natěšený na atraktivní sobotní duel na stadionu rozjeté Plzně. „Bude to náročný zápas, ale my se proti Viktorce porveme o co nejlepší výsledek," má jasno.

Hradišťským fotbalistům však budou na západě Čech chybět zraněný Kalabiška i Divíšek s Jurečkou, kteří se v utkání s Brnem vykartovali. „Hlavně u Vaška Jurečky mě to štve, jeho žlutá byla naprosto zbytečná. Máme v dubnu hodně nahuštěný program a potřebujeme každého hráče. Jsem proto hodně rozladěný, pokuta ho zřejmě nemine," hrozí kouč Svědík.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..