Vymyšlenou penaltu zrušit nejde, Wiesnerovi aspoň nepočítají kartu

29. dubna 2021 16:09 - Praha
(Aktualizováno: 29. dubna 2021 16:49)

Alespoň malinká satisfakce, když už zrušit vymyšlenou penaltu a vrátit ztracené body nejde. Disciplinární komise na základě kladného stanoviska komise rozhodčích a uznaného protestu fotbalové Sparty proti udělení žluté karty Tomáši Wiesnerovi v ligovém utkání proti Pardubicím (2:2) rozhodla, že karta nebude hráči počítána pro účely evidence napomínání.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Verdikt komise rozhodčích je jasný. Sudí v utkání mei Pardubicemi a Spartou neměli nařídit pokutový kop, z něhož Cadu v 75. minutě rozhodl o remíze 2:2. Sparťanský Tomáš Wiesner pardubického Tomáše Čelůstku ve vápně nezasáhl a k faulu tak nedošlo. Hlavní Miroslav Zelinka však nesprávně odpískal penaltu a u videa chybně nedoporučila přezkoumání situace Jana Adámková.

Disciplinárka proto uznala protest Sparty, jejímu hráči nebude žlutá karta počítána pro účely evidence napomínání. Tomáš Wiesner tak má na svém kontě v ligovém ročníku jen dvě žluté karty.

Jasný verdikt! Rozhodčí podle komise v minulém týdnu poškodili Spartu i Slavii

„Jak jsme již několikrát avizovali, nemůžeme opravovat chybný úsudek rozhodčího jako například překvalifikovat osobní trest ze žluté karty na červenou či naopak. Tady šlo ovšem o zjevný omyl rozhodčího v podobě uložení osobního trestu hráči, který vůbec nic neudělal, protože i podle vyjádření komise rozhodčích k trestanému přestupku vůbec nedošlo," vysvětluje předseda disciplinárky Richard Baček.

"Z tohoto důvodu stejně jako v nedávné minulosti v případě např. hráče Hušbauera nebudeme žlutou kartu Tomáši Wiesnerovi počítat," dodává.

Poznar půjde na kobereček

Disciplinárka také zahájila řízení se zlínským útočníkem Tomášem Poznarem. Kapitán moravského celku se po posledním utkání s Pardubicemi (0:4) dopustil podle komise nesportovního chování v podobě pohoršujících výroků na adresu rozhodčích.

O fotbale zase rozhoduje někdo jiný. Píská člověk bez svědomí, soptil kouč Zlína po výprasku

Poznara rozčílila především situace z 15. minuty, kdy hlavní sudí Milan Matějček nařídil za stavu 0:0 po konzultaci s videorozhodčím Emanuelem Markem pokutový kop proti Zlínu.

"I Pardubičáci byli přesvědčeni, že se nic nestalo, že tam nic na faul nebylo a sudí to vytáhne z VAR, tak co si mám myslet? Nemůžu mu dát do držky, nemůžu mu vynadat, nemůžu nic. Komu si mám stěžovat? Že mu pak nějaká komise dá stopku na dva zápasy? To je málo," řekl dvaatřicetiletý útočník a pokračoval v kritice sudího na sociálních sítích. Komise rozhodčích však uvedla, že pokutový kop byl nařízen správně.

dos, Sport.cz

  1:0 Sparta - Ml. Boleslav 1:0 dohráno
20211024T19:00:00+0200
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..