Opavský kapitán Žídek musí na operaci s kolenem a skončila mu sezona

4. května 2021 12:10 - Opava

Opavskému fotbalistovi Janu Žídkovi předčasně skončila sezona. Pětatřicetiletý kapitán slezského týmu si v sobotním utkání 30. ligového kola proti Bohemians 1905 přetrhl zkřížený vaz levého kolena a čeká ho operace. Mimo hru bude řadu měsíců. Poslední celek tabulky nejvyšší soutěže o tom informoval na svém webu.

 

Sznapka Petr, ČTK

Žídek si vážné zranění přivodil v druhém poločasu a musel střídat. "Chtěl jsem dorazit soupeře. Šli jsme doleva, on pak změnil směr doprava a jak jsem se chtěl posunout, zůstala mi kopačka v zemi," uvedl Žídek.

"Řekl bych, že je to taková křižáková klasika. Křuplo to jako větev a pak přišla bolest. Hned jsem věděl, o co jde. Bylo mi to jasné. Rád bych se mýlil, ale nohu jsem nemohl napnout ani ohnout," doplnil Žídek.

Opava nevyhrála a má už jen teoretickou šanci na záchranu

Jeho zranění podtrhlo smolnou opavskou sezonu, Slezané mají čtyři kola před koncem ligového ročníku téměř jistý sestup. "Celý rok byl špatně a tímhle se to pro mě jen dovršilo. S největší pravděpodobností sestupujeme a já jsem pod tím jako kapitán podepsaný. Musím říct, že jsem brečel jako malý kluk. Všechno mi to došlo už na nosítkách," připustil zklamaný Žídek.

Jan Žídek z Opavy po faulu opouští hřiště na nosítkách. V této sezoně dohrál.

Sznapka Petr, ČTK

Stejný úraz ho potkal už před třemi lety. "Nejhorší na tom je asi fakt, že člověk ví, kolik bolesti a dřiny ho čeká, aby se vrátil zpátky," poznamenal Žídek. Na konec kariéry ale nemyslí. "To určitě ne. Hned jsem to říkal ženě. Čekáme druhé dítě a já v první řadě musím být hlavně aktivní táta, abych s dětmi mohl bez omezení sportovat," dodal hráč se 76 prvoligovými starty.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

ČT sport Jablonec - Teplice dnes 18:00
20210507T18:00:00+0200
Jablonec vs. Teplice
Jablonec vs. Teplice
Jablonec
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..