Ostrava - Zlín 4:2 Zlínský úder Baník neskolil, dvěma góly zazářil Zajíc

82. Zajíc 4:2
Záznam online reportáže »

15. května 2021 19:02
(Aktualizováno: 15. května 2021 19:14)

Fotbalisté Ostravy porazili ve 32. kole první ligy Zlín v přestřelce 4:2. Dvěma góly se na výhře Baníku podílel Tomáš Zajíc, po brance přidali Daniel Tetour a David Buchta. Za hosty se brzy po pauze v rozmezí dvou minut trefili Pedro Martínez a Marek Hlinka. Zlín v lize nevyhrál už devětkrát za sebou a nepomohlo mu ani odvolání trenéra Bohumila Páníka. Premiéra jeho nástupci Janu Jelínkovi nevyšla.

Petr Sznapka, ČTK

Lepší úvod si Baník nemohl přát. Už po 86 sekundách hry hosté doslova nabídli vedoucí gól Tetourovi, který odražený míč zhruba z 16 metrů přesně trefil k tyči.

Vzhledem k tomu, že oběma týmům už o nic zásadního nejde, se hrál vcelku otevřený fotbal, v němž přibývaly šance. Za Zlín mohl rychle srovnat Poznar, ale v sedmé minutě ho vychytal Laštůvka.

Jablonec prohrou potěšil Spartu, Slovácko už může jásat

Pak byl kousek od druhého gólu po standardní situaci Kuzmanovič, před odkrytou brankou mu však chyběl možná krok. Po půlhodině neuspěl ani Zajíc, k němuž propadl centr ze strany. Ostravský útočník ale minutu nato všechno odčinil a po přesném centru Buchty hlavou z malého vápna usměrnil balon k tyči.

Penaltu sudí odvolal

Ještě před pauzou měl po další chybě hostů gólovou příležitost Kuzmanovič. Sudí Dubravský nejprve po jeho souboji s gólmanem Rakovanem nařídil penaltu, aby ji následně po zhlédnutí záznamu u videa odvolal.

Zlín byl v defenzivě zranitelný a po další špatné rozehrávce měl těsně po pauze třetí gól na noze Sor, ale sám před Rakovanem akci překombinoval. Ostravu to pořádně mrzelo, protože během dvou minut přišla o náskok.

Hráči Ostravy se radují z prvního gólu, který dal Daniel Tetour (vpravo).

Martínez nejdříve v 52. minutě umístěnou ranou k tyči z velkého čtverce snížil a připsal si premiérový gól v české lize. Z další akce si na centr zleva naskočil Hlinka a hlavou nedal Laštůvkovi šanci.

Bleskové vyrovnání ale s Ostravou nezamávalo a domácí naopak opět převzali taktovku. Zajícův gól ale neplatil po předcházející srážce Tetoura s Rakovanem, po níž musel otřesený brankář střídat. Náhradník mei tyčemi Dostál se ještě ani nerozkoukal a už musel řešit šanci Buchty.

Zleva Ndefe Gigli Nsungani z Ostravy a Róbert Matejov ze Zlína.

Stejný hráč už v 72. minutě po Kaločově centru nezaváhal a povedeným volejem nechytatelně zavěsil. Ostrava měla navrch a vytvářela si další přečíslení. Po brejku pak v 82. minutě pojistil její výhru Zajíc. Dva góly v jednom utkání dal už potřetí v této ligové sezoně.

32. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 77. Mezera. Rozhodčí: Marek - Paták, Hock - Berka (video). ŽK: Mezera, Pilík, Antwi - Kratochvíl, Zelený, Pleštil, Rada (trenér). Diváci: 162 (omezený počet).
Příbram: Šiman - Nový, S. Kingue, O. Kingue (40. Cmiljanovič), Mezera - Pilík, Zorvan (90.+2 Kvída), Rezek, Soldát, Vávra (84. Antwi) - Lubega (90.+2 Voltr). Trenér: Valachovič:
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob (85. R. Hrubý) - Hübschman (82. Chramosta) - Pleštil (66. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (66. Pilař) - Doležal. Trenér: Rada.

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.