Ostrava - Zlín 4:2Zlínský úder Baník neskolil, dvěma góly zazářil Zajíc

52. Martinez 2 : 1
54. Hlinka 2 : 2
72. Buchta 3 : 2
82. Zajíc 4 : 2

Fotbalisté Ostravy porazili ve 32. kole první ligy Zlín v přestřelce 4:2. Dvěma góly se na výhře Baníku podílel Tomáš Zajíc, po brance přidali Daniel Tetour a David Buchta. Za hosty se brzy po pauze v rozmezí dvou minut trefili Pedro Martínez a Marek Hlinka. Zlín v lize nevyhrál už devětkrát za sebou a nepomohlo mu ani odvolání trenéra Bohumila Páníka. Premiéra jeho nástupci Janu Jelínkovi nevyšla.

Hráči Ostravy se radují z prvního gólu.

Lepší úvod si Baník nemohl přát. Už po 86 sekundách hry hosté doslova nabídli vedoucí gól Tetourovi, který odražený míč zhruba z 16 metrů přesně trefil k tyči.

Vzhledem k tomu, že oběma týmům už o nic zásadního nejde, se hrál vcelku otevřený fotbal, v němž přibývaly šance. Za Zlín mohl rychle srovnat Poznar, ale v sedmé minutě ho vychytal Laštůvka.

Pak byl kousek od druhého gólu po standardní situaci Kuzmanovič, před odkrytou brankou mu však chyběl možná krok. Po půlhodině neuspěl ani Zajíc, k němuž propadl centr ze strany. Ostravský útočník ale minutu nato všechno odčinil a po přesném centru Buchty hlavou z malého vápna usměrnil balon k tyči.

Penaltu sudí odvolal

Ještě před pauzou měl po další chybě hostů gólovou příležitost Kuzmanovič. Sudí Dubravský nejprve po jeho souboji s gólmanem Rakovanem nařídil penaltu, aby ji následně po zhlédnutí záznamu u videa odvolal.

Zlín byl v defenzivě zranitelný a po další špatné rozehrávce měl těsně po pauze třetí gól na noze Sor, ale sám před Rakovanem akci překombinoval. Ostravu to pořádně mrzelo, protože během dvou minut přišla o náskok.

Hráči Ostravy se radují z prvního gólu, který dal Daniel Tetour (vpravo).

Martínez nejdříve v 52. minutě umístěnou ranou k tyči z velkého čtverce snížil a připsal si premiérový gól v české lize. Z další akce si na centr zleva naskočil Hlinka a hlavou nedal Laštůvkovi šanci.

Bleskové vyrovnání ale s Ostravou nezamávalo a domácí naopak opět převzali taktovku. Zajícův gól ale neplatil po předcházející srážce Tetoura s Rakovanem, po níž musel otřesený brankář střídat. Náhradník mei tyčemi Dostál se ještě ani nerozkoukal a už musel řešit šanci Buchty.

Zleva Ndefe Gigli Nsungani z Ostravy a Róbert Matejov ze Zlína.

Stejný hráč už v 72. minutě po Kaločově centru nezaváhal a povedeným volejem nechytatelně zavěsil. Ostrava měla navrch a vytvářela si další přečíslení. Po brejku pak v 82. minutě pojistil její výhru Zajíc. Dva góly v jednom utkání dal už potřetí v této ligové sezoně.

32. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - FK Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 77. Mezera. Rozhodčí: Marek - Paták, Hock - Berka (video). ŽK: Mezera, Pilík, Antwi - Kratochvíl, Zelený, Pleštil, Rada (trenér). Diváci: 162 (omezený počet).
Příbram: Šiman - Nový, S. Kingue, O. Kingue (40. Cmiljanovič), Mezera - Pilík, Zorvan (90.+2 Kvída), Rezek, Soldát, Vávra (84. Antwi) - Lubega (90.+2 Voltr). Trenér: Valachovič:
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob (85. R. Hrubý) - Hübschman (82. Chramosta) - Pleštil (66. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (66. Pilař) - Doležal. Trenér: Rada.