Hložek se čtyřmi góly přihlásil o kanonýra, Kuchta ho před korunovací dorovnal! Plzeň uhájila poháry

Sobotní 34. kolo uzavřelo sezonu fotbalové Fortuna ligy. O mistrovi i všech třech sestupujících už bylo rozhodnuto. Z hlavních otazníků zbývalo už jen vyřešit, zda Plzeň uhájí pátou příčku a jako poslední se kvalifikuje do evropských pohárů. Výhrou 3:1 v Opavě si místenku pojistila. Slavia před mistrovskou korunovací porazila České Budějovice 2:1. V sázce byla také koruna pro krále střelců. Slávista Jan Kuchta a sparťan Adam Hložek se nakonec srovnali na 15 gólech.

Slavia Praha slaví mistrovský titul ve Fortuna lize.

Mistrovská Slavia prodloužila rekordní sérii ligové neporazitelnosti už na 46 utkání a jako druhý tým v samostatné historii prošla sezonou nejvyšší soutěže bez prohry. Po vítězném zápase s Jihočechy (2:1) červenobílí převzali trofej pro šampiona.

Viktoria uhájíla páté místo, na které mohly pomýšlet ještě Liberec a Pardubice. Plzni bez ohledu na další výsledky stačil uhrát bod v Opavě. Poslední Slezany však pro jistotu i pošesté za sebou porazila, tentokrát 3:1.

Pohárové místenky
Slavia3. předkolo Ligy mistrů
Sparta2. předkolo Ligy mistrů
Jablonec3. předkolo Evropské ligy
Slovácko2. předkolo Konferenční ligy
Plzeň2. předkolo Konferenční ligy

Střeleckou tabulku sezony vyhráli společně slávista Jan Kuchta a sparťan Adam Hložek, kteří dali shodně 15 branek. Hložek dal v prvním poločase duelu s Brnem (6:1) hned čtyři góly a chvíli vedl, Kuchta ho ovšem ještě do přestávky dorovnal. Hložek do druhé půle už nenastoupil, trofej pro kanonýra se tak stejně jako loni dělí. A znovu mezi pražská S, minule mezi Musu a Kozáka... Jen o branku méně má jablonecký Doležal, který se postaral o výhru nad Pardubicemi. Sparťan Bořek Dočkal je pak s deseti asistencemi nejlepším nahravačem ligy.

Start v pohárech si už předem zajistily Slavia, Sparta, Jablonec a Slovácko, sestupují Brno, Příbram a Opava.

Slavia už na začátku května získala třetí titul po sobě a v minulém týdnu vyhrála i domácí pohár. Udržet neporazitelnost v celé sezoně se v samostatné lize dosud povedlo jen Spartě v ročníku 2009/10. Slávisté po závěrečném domácím utkání převzali mistrovský pohár, oslavy v Edenu ale budou kvůli opatřením proti koronaviru omezené.

Sparta - Brno 6:1
Branky: 9. z pen., 9., 26. a 32. Hložek, 30. Polidar, 42. vlastní Sedlák - 5. Hladík