Živě

Útočník Vaněček po návratu ze zahraničí posílil olomouckou Sigmu

9. června 2021 20:42 - Olomouc

Fotbalový útočník David Vaněček se vrátil do české ligy z působení v Maďarsku a stal se první novou tváří v Sigmě Olomouc. V hanáckém klubu podepsal třicetiletý hráč dvouletou smlouvu a v nejvyšší domácí soutěži to bude jeho páté angažmá po Plzni, Hradci Králové, Jihlavě a naposledy Teplicích. Na kontě má 106 zápasů a 28 branek.

 

Twitter Akadémia Puskás

"Po uplynulé sezoně jsme cítili potřebu získat hrotového útočníka. Davida jsme sledovali dlouhou dobu, je to kvalitní hráč," řekl klubovému webu sportovní manažer desátého týmu uplynulé ligové sezony Ladislav Minář.

Vaněček působil také v druholigových klubech v Sezimově Ústí, Ústí nad Labem, Vlašimi a Sokolově, poslední sezony strávil v zahraničí. Nejprve ve skotském Heart of Midlothian a po přesunu do Maďarska v týmech Puskás Akadémia a Diósgyöri.

Trenér Jílek se po dvou letech vrací k fotbalistům Olomouce

"Jsem rád, že jsem se vrátil do Česka. Velmi se těším na novou výzvu," řekl Vaněček. Pro Sigmu se rozhodl i proto, že k týmu nastoupil trenér Václav Jílek. "Znám ho z mládežnických reprezentací. Je to skvělý trenér," uvedl Vaněček.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..