Boleslav odtajnila další posily. Klíma bude pomáhat nováčkovi

16. července 2021 14:53 - Mladá Boleslav

Fotbalová Mladá Boleslav před startem nové sezony dál posiluje svůj kádr. Z Pardubic získala útočníka Ladislava Mužíka a z Prostějova obránce Davida Juráska. Na roční hostování do Hradce Králové naopak odešel zadák Jakub Klíma. Středočeský klub o tom v pátek informoval prostřednictvím tiskové zprávy.

 

FK Mladá Boleslav

Mužík přichází do města automobilů s vizitkou druhého nejlepšího střelce minulého ročníku druhé ligy, když na hostování v Chrudimi nasázel dvanáct gólů. V ligových Pardubicích si ale místo nevybojoval.

„Když zavolal manažer pan Hrdlička, že je o mě zájem z Mladé Boleslavi, začali jsme to hned řešit. Potom jsem mluvil se sportovním ředitelem panem Jinochem i s trenérem panem Jarolímem. Především rozmluva s ním pro mě byla zásadní, když mně řekl, co se mnou zamýšlí a co ode mě očekává," řekl brzy 23letý útočník, který ve středočeském klubu uzavřel tříletý kontrakt. V novém prostředí je velmi spokojený, byť aktuálně není zdravotně fit.

„Atmosféra v kabině mě mile překvapila. Když jsem mluvil s představiteli klubu a trenérem, tak všichni zdůrazňovali, že nechtějí už zažít takovou sezonu, jako byla ta minulá. Současný tým je dobrý a určitě o záchranu hrát nechceme, ale naopak se pohybovat v horní části tabulky. Mým nejbližším osobním cílem však je uzdravit se a propracovat do mužstva, posbírat nezbytné prvoligové zkušenosti a být platným hráčem," prohlásil mimo jiné.

Obránce David Jurásek s majitelem klubu FK Mladá Boleslav Josefem Dufkem.

FK Mladá Boleslav

Ještě o rok delší smlouvu podepsal ofenzivně laděný bek Jurásek, jenž si v uplynulé sezoně druhé ligy připsal za druholigový Prostějov 25 startů s bilancí tří branek. V aktuální letní přípravě nastoupil do všech pěti dosavadních duelů a hned dvakrát skóroval.

„Nabídka z Mladé Boleslavi mě hodně potěšila a moc se mi tady libí. Zázemí máme na vysoké úrovni a travnaté plochy, na kterých trénujeme a hrajeme, jsou neskutečně dobře připravené. V kabině si se všemi kluky rozumím, jsem tady opravdu spokojený. Chtěl bych se dostat do sestavy a pravidelně hrát první ligu v Mladé Boleslavi," hlásí 20letý talent.

Jakub Klíma (vlevo) odchází z Mladé Boleslavi na hostování do Hradce Králové.

FK Mladá Boleslav

Naopak na roční hostování do Hradce Králové zamířil 22letý obránce Jakub Klíma. Východočeši se po čtyřech letech zase chystají na prvoligové boje a z důvodu kompletní přestavby svého stadionu, budou „domácí" mistrovská utkání hrát právě v Mladé Boleslavi.

jsv, Sport.cz, Právo

  Ostrava - Bohemians 1905 dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Ostrava vs. Bohemians 1905
Ostrava vs. Bohemians 1905
Ostrava
Bohemians 1905
  Pardubice - Plzeň dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Pardubice vs. Plzeň
Pardubice vs. Plzeň
Pardubice
Plzeň
  Budějovice - Karviná dnes 16:00
20210925T16:00:00+0200
Budějovice vs. Karviná
Budějovice vs. Karviná
Budějovice
Karviná
  Zlín - Sparta dnes 19:00
20210925T19:00:00+0200
Zlín vs. Sparta
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..