Zásadní změna, už od neděle může na stadiony více fanoušků

31. července 2021 09:21 - Praha
(Aktualizováno: 31. července 2021 09:40)

Ligová fotbalová asociace v reakci na vydané mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví upravuje pravidla pro členské kluby s ohledem k možnému zaplnění stadionů při ligových utkáních. Podle upraveného Protokolu opatření LFA bude nově možné za určitých okolností naplnit diváky až 100 % kapacity stadionu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ministerstvo zdravotnictví v reakci na příznivější vývoj epidemických čísel v zemi rozhodlo o úpravách v podmínkách pro pořádání všech sportovních akcí, mezi které se řadí utkání první i druhé ligy. Na základě těchto pravidel mohou kluby od 1. srpna na svých domácích utkáních postupovat dvěma způsoby.

Pro případ, že bude návštěva na zápase omezena na maximálně 7 tisíc diváků (u stadionů s nižší kapacitou než 7000 nebo u větších stadionů z rozhodnutí klubu), tak se všichni návštěvníci musejí prokázat jedním z následujících dokladů o bezinfekčnosti:

• negativní PCR test absolvovaný nejdéle 7 dní před utkáním

• negativní antigenní test absolvovaný nejdéle 72 hodin před utkáním

• certifikát o prodělaném očkování, od jehož dokončení (druhá dávka či jednodávková vakcína) před utkáním uplynulo alespoň 14 dní

• potvrzení o prodělané nemoci covid-19 v průběhu uplynulých 180 dní před utkáním

Fanoušci Slavie Praha slaví ligový titul.

Petr Horník, Právo

„Přístup klubů především z druhé nejvyšší soutěže, které mají menší stadiony, se tedy nebude muset nijak měnit proti pravidlům ze začátku letošní sezony. Tam mohou v plné míře navštívit zápasy všichni diváci testovaní nebo očkovaní anebo ti s prodělaným covidem. U většiny prvoligových klubů s většími stadiony bude kladen důraz především na očkované fanoušky, kteří mohou naplnit ligové stadiony nad rámec tří tisíc až do plné kapacity," vysvětluje Dušan Svoboda, předseda Ligového výboru LFA.

V případě, že klub na své utkání pustí více než 7 tisíc diváků, tak možnost prokázat se negativním výsledkem testu bude platit jen pro tři tisíce z celkového počtu návštěvníků a všichni ostatní diváci až do plné kapacity stadionu se musejí prokázat buď dokladem o prodělání nemoci v posledních 180 dnech, nebo certifikátem o dokončeném očkování před nejméně 14 dny.

David Lafata se stal patronem nadačního fondu Zelený život

LFA

Ligový výbor LFA schválil novou verzi Protokolu opatření, ve které bylo kromě kapacit stadionů upraveno několik souvisejících opatření. Nový předpis pro členské kluby LFA bude v souladu s Mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví platit od neděle 1. srpna.

„Není to samozřejmě šťastné rozhodnutí, protože v sobotních utkáních budou platit ještě jiná pravidla než v neděli. V rámci Ligového výboru jsme se však rozhodli umožnit fanouškům dorazit ve vyšším počtu už na nedělní zápasy a nový protokol tak bude platný od neděle," říká Svoboda.

dos, Sport.cz

  Sparta - Jablonec dnes 16:00
20210919T16:00:00+0200
Sparta vs. Jablonec
Sparta vs. Jablonec
Sparta
Jablonec
  Karviná - Teplice dnes 16:00
20210919T16:00:00+0200
Karviná vs. Teplice
Karviná vs. Teplice
Karviná
Teplice
  Bohemians 1905 - Slavia dnes 19:00
20210919T19:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905
Slavia

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..