Liberec schytal historický debakl. Hoftych žádá posily a vyvrací fámu

1. srpna 2021 15:39 - Liberec

Čísla jsou neúprosná. Do ligové sezony fotbalisté Liberce vstoupili dvěma zápasy na domácí půdě. Nemají z nich žádný bod, ani jednou ještě nedokázali skórovat. Po porážce se Slováckem (0:1) je ještě více uzemnil sobotní debakl 0:5 se Spartou, který je pro Slovan historicky vůbec nejvyšší domácí porážkou v lize. „V úvodních zápasech jsme narazili na mimořádně těžké protivníky v době, kdy nejsme ve formě. Protočili jsme ve dvou kolech snad úplně všechny hráče. Uvidíme, jak to pojede dál,“ dělá si trenér Pavel Hoftych starosti.

 

fcslovanliberec.cz

Slovan je jako Fénix, vždycky nakonec vstane z popela. Jeho kouč nezatracuje hráče, které má k dispozici. Již od zimy ovšem kádr oslabujeme. Každý půlrok mužstvo začíná v novém složení, teď potřebuje posílit.

„Žádám od vedení klubu posily už od léta. Bavíme se o tom. Neustále říkám, že tři kvalitní hráči Liberci chybějí. Ne pouze pro doplnění kádru. Noví hráči musejí být zkušení, harcovníci, kteří budou použitelní hned. Jdeme dál. Začátek sezony máme těžký," poukazuje Pavel Hoftych v nahrávce pro média.

Je v těžké situaci. Snad i proto se v zákulisí šíří informace, že by se trenér časem rád přesunul do role sportovního ředitele. Vyzkoušel si ji již na Slovensku.

„Žádná pravda, čistě fáma! Jsem na lavičce rád, vrátil jsem se z pozice generálního manažera blíž k týmu," zdůrazňuje.

„Roli sportovního ředitele jsem si zkusil tři roky v Trnavě a víc mi sedí práce u týmu. Jsem tu rád jak v realizačním štábu, tak s týmem. Čeká nás hodně těžká a tvrdá práce s různým koncem, to je vždy jasné. Vůbec ovšem neuvažuji, že bych se přesouval do nějaké role. Reakci jsem ani nikde nezaznamenal a nejsou to moje myšlenky," ujišťuje Hoftych.

Slovan od Sparty inkasoval hned čtyři góly v oslabení po vyloučení navrátilce Gebre Selassieho. Kouč protestuje proti první žluté kartě pro zkušeného internacionála.

„Nebyla ani sporná...! Třeba Hancko fauluje rozběhnutého Koscelníka zezadu a nedostane ji. Pak ji Theo dostane za nic u naší střídačky. Byl jsem u toho, viděl jsem souboj dobře a nešlo o zákrok na žlutou. Beru to jako chybu rozhodčího. Zbytek duelu ovlivnila druhá žlutá karta, která byla v pořádku, ale je potřeba na rovinu říct, že Sparta je momentálně velmi silná. Odehrála velmi dobrý zápas," vykládá trenér Slovanu.

Tisíc dní a jeden týden! Sparťan slaví velký comeback, s fotbalem už chtěl seknout

Uvědomuje si, že jeho hráči v obraně nestíhali i kvůli tomu, že proti favoritovi nasadil hodně mladíků.

„Záměrem bylo vydudat Spartu, dostat je do stavu, kdy je protihráčům zápas nepříjemný. To byla naše jediná šance. Vyloučení pak už změnilo zápas úplně," krčí Hoftych rameny.

dos, Sport.cz

  2:0 Hradec - Pardubice 2:0 dohráno
20210917T19:00:00+0200
Hradec vs. Pardubice
Hradec vs. Pardubice
Hradec
Pardubice
  1:1 Olomouc - Ostrava 1:1 dohráno
20210917T19:00:00+0200
Olomouc vs. Ostrava
Olomouc vs. Ostrava
Olomouc
Ostrava
  Slovácko - Zlín zítra 16:00
20210918T16:00:00+0200
Slovácko vs. Zlín
Slovácko vs. Zlín
Slovácko
Zlín
  Liberec - Ml. Boleslav zítra 16:00
20210918T16:00:00+0200
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..