Sparta už zná první pokutu za rasismus, její partner se naštval

5. srpna 2021 18:20 - Praha
(Aktualizováno: 5. srpna 2021 18:54)

Fotbalová Sparta za rasistické projevy fanoušků během ligového utkání s Olomoucí vůči Poulolovi zaplatí pokutu 100 tisíc korun a má podmínečně uzavřeno několik sektorů domácího stadionu. Stejný problém nastal také v pohárovém duelu s Monakem, takže ještě citelnější trest přijde od UEFA. Generální partner klubu T-Mobile se od takových projevů distancuje a zve vedení Letenských na schůzku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nejen pokuta ve výši 100 tisíc korun. Součástí trestu je podmíněné uzavření domácích sektorů C9 a C10 a B1 až B4 na 2 soutěžní utkání s podmíněným odkladem výkonu trestu na 4 soutěžní utkání.

„V první řadě je třeba poznamenat, že v naší gesci je chování fanoušků členských klubů pouze při utkáních českých profesionálních soutěží. Disciplinární komise nebude tolerovat žádné projevy s rasovým podtextem, a chování ze strany fanoušků Sparty směrem k hostujícímu hráči Sigmy Olomouc v utkání prvního ligového kola je proto neakceptovatelné," předesílá Richard Baček, předseda Disciplinární komise LFA.

Sparta Praha reaguje na problém projevů na stadionech mottem Ne rasismu.

Vlastimil Vacek, Právo

„Po prozkoumání všech dostupných materiálů včetně videozáznamu jsme došli k závěru, že domácí klub se provinil proti Disciplinárnímu řádu FAČR chováním svých příznivců. Z dostupných materiálů je patrné, že v tomto případě nešlo o pokřiky několika málo jednotlivců, ale pokřiky vycházely z více sektorů. Věříme, že se dotyčné osoby z řad sparťanských příznivců klubu podaří identifikovat a že i pod hrozbou dalších trestů se takové chování při utkáních Sparty nebude opakovat," zdůrazňuje předseda disciplinárky.

Část fanoušků Sparty rasisticky hučela na našeho obránce! Sigma odsuzuje projevy vůči Poulolovi

"V peněžité části trestu je vedle nevhodného chování také zohledněno použití většího množství pyrotechniky. Ještě je nutné poznamenat, že v případě obdobných projevů i z jiných částí stadionu v příštích utkáních, může být případným trestem rovnou i uzavření těchto sektorů," upozorňuje Baček.

„Vyhodnocujeme kamerové záznamy z utkání a jsme připraveni podniknout kroky proti konkrétním jednotlivcům za škodlivé a toxické jednání," reagovala Sparta na ligový incident ústy ředitele komunikace Ondřeje Kasíka.

Florent Poulolo ze Sigmy Olomouc a Ladislav Krejčí ze Sparty.

Vlastimil Vacek, Právo

Stejný problém se ovšem opakoval v úterý, kdy část sparťanských fanoušků bučela na Tchouaméniho z Monaka v duelu 3. předkola Ligy mistrů. Disciplinární komise UEFA již oznámila, že kvůli rasistickým projevům části fanoušků zahájila se Spartou řízení.

"Chování některých fanoušků Sparty je nám cizí a naprosto proti našim hodnotám. Pozveme vedení klubu na schůzku. Budeme chtít nejen prošetření rasistického incidentu, ale slyšet, jaká opatření chce klub udělat," uvedl v prohlášení T-Mobile, generální partner klubu pro soutěže UEFA a Poháru FAČR.

Není lehké ukončit zápas kvůli bučení, Aurélien byl naštěstí jako mašina, líčí Francouz

Trest od UEFA bude citelný. "Hrozí nám velká pokuta, uzavření některých sektorů, případně celého stadionu," avizuje Kasík.

Theodor Gebre Selassie (Slovan Liberec) si za vyloučení se Spartou nezahraje jeden zápas. Pokuty za nepřístojnosti diváků zaplatí také další kluby - Zlín 30 tisíc, Slavia 20 tisíc, Hradec Králové 25 tisíc a druholigová Opava 10 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..