Není snadné vyhodit Peltu, tlak z jeho strany jsem ale necítil, líčí rozhodčí návštěvu v kabině

9. srpna 2021 15:49 - Praha
(Aktualizováno: 9. srpna 2021 16:31)

Během chvíle se stal nejskloňovanějším fotbalovým rozhodčím na domácí scéně. Když Tomáš Klíma začal s kolegy o přestávce regenerovat po prvním poločase ligového duelu mezi Jabloncem a Bohemians (2:2), do kabiny sudích vkročil šéf domácího klubu Miroslav Pelta. „Neměl jsem pocit, že by na nás vyvíjel nějaký nátlak. Především se omlouval za chování domácího trenéra Petra Rady,“ opakuje Klíma u slyšení před komisí rozhodčích slova, která uvedl do zápisu o utkání.

 

Radek Petrášek, ČTK

Komise vám omezila delegaci na jeden zápas za jednu chybu v utkání, nesprávně nařízenou penaltu ve prospěch Jablonce. Původně jste správně nepískal, co jste si pak řekl u obrazovky po pokynu k přezkoumání od videorozhodčího Berky?

VAR mě upozornil, že podle něj k přestupku došlo, že brankář udeřil útočícího hráče, abych se šel podívat. U obrazovky jsem mu dal za pravdu. Zaměřil jsem se totiž na zákrok gólmana, bohužel jsem tolik nevěnoval pozornost tomu, co tomu předcházelo. Nepřišlo mi to jako útočný faul. Teď vidím, že to chyba je.

Nebyl jste právě při důležitém rozhodnutí ovlivněn domácím bossem Peltou, který za vámi o přestávce přišel až do kabiny?

Ne, vůbec ne, rád bych takové názory dementoval. Pan Pelta byl v naší kabině byl jen pár vteřin. Komise rozhodčích po nás chce, abychom s funkcionáři vůbec nepřicházeli do kontaktu. Pan Pelta je osobnost, bývalý předseda asociace, není snadné mu říct odejděte... Přesto jsme tak učinili. Vše jsme uvedli do zápasu, žádný tlak jsem od něj necítil. Doufám, že bylo na hřišti cítit, že jsme pískali na obě strany stejně.

GLOSA: To tak, přistřihnout Velkému čápovi křídla... Ale je na čase zkrátit je nejen jemu

A co po vás Pelta vlastně chtěl?

Objevil se v kabině asi dvě tři minuty po skončení prvního poločasu. Omlouval se nám za pana Radu, abychom se trenérovým chováním nenechali rozhodit. Řekli jsme mu pane Pelta, nezlobte se, neměl byste tady být. Omlouval se a odcházel.

Rozhodčí Tomáš Klíma během utkání Slavia Praha - Baník Ostrava.

Vlastimil Vacek, Právo

Peltu jste vypoklonkoval přímo vy, nebo některý z kolegů?

Řekl jsem mu to já. Hlavní rozhodčí bývá lídr týmu. Neměl jsem stopky, ale jeho pobyt v naší kabině byl opravdu kratičký. Choval se korektně, nemuseli jsme se přetlačovat. Spíš nám přišel vyslovit podporu.

Trenér Rada byl velmi bouřlivý, ale údajně ne vulgární. Pomýšlel jste, že po udělení žluté karty mu ukážete ještě červenou?

Kartu jsem mu dal, v ten okamžik jsem o dalším neuvažoval. Myslím, že trenér během utkání vychladl. Ale možná, že i červenou dostat mohl.

Peltova návštěva? Sudí ji vylíčil v zápisu

Dokážete si vysvětlit, proč k návštěvě v kabině došlo zrovna teď v Jablonci?

Já v Jablonci pískal dvakrát, stalo se mi to teď poprvé. Neumím odpovědět, standardní to samozřejmě není.

Ale jinde už jste nejspíš návštěvu funkcionáře v kabině zažil, ne?

Poprvé to není... Ale jak říkám, rozhodně nejde o standardní postup.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..