Liberec rozšiřuje kádr o sto šest. Tentokrát našel posilu v Opavě

7. září 2021 17:20 - Liberec

V pondělí dva noví hráči, v úterý další. Liberec na poslední chvíli obohacuje kádr. Nyní získal z Opavy na přestup defenzivního záložníka Christa Tiéhiho. Třiadvacetiletý rodák z Paříže s kořeny v Pobřeží slonoviny podepsal se Slovanem smlouvu na tři roky.

 

www.fcslovanliberec.cz

„O tohoto hráče jsme měli zájem už na jaře, ale tehdy z toho sešlo, protože měl nabídku i ze zahraničí. Teď jsme se k jednání vrátili a bylo to velmi rychlé. V neděli jsme poprvé telefonicky kontaktovali zástupce Slezského FC a v pondělí jsme pak vše dořešili na osobní schůzce v Opavě. Christ dnes v Liberci ještě absolvoval zdravotní prohlídku," uvedl sportovní ředitel Liberce Zdeněk Koukal.

Již v pondělí Severočeši dotáhli hostování útočníka Júsufa Hilála ze Slavie a stopera Dominika Plechatého ze Sparty. Poslední tým tabulky tak těsně před zítřejším uzavřením transferového okna rozšiřuje kádr, po kterém volal už minulý kouč Pavel Hoftych a po své inauguraci žádal doplnění každé řady o jednoho hráče i současný kouč Luboš Kozel. Podle informací Sport.cz ještě nemusí jít o poslední jméno.

„Chci hrát co nejlépe, abych Liberci co nejdříve pomohl posunout se v tabulce výš. Na poslední místo Slovan nepatří. Nejlépe se cítím na pozici defenzivního záložníka, ale můžu hrát i na osmičce. Cítím velkou motivaci," řekl.

Pražská "S" posilují posledního. Do Liberce míří Júsuf a Plechatý

Christ Tiéhi je synem Joëla Tiéhiho, bývalého reprezentanta Pobřeží slonoviny. Za „Slony" odehrál padesát zápasů a v roce 1992 s nimi vyhrál Africký pohár. V devadesátých letech hrál za Le Havre, Lens a Toulouse.

Christ ve Francii strávil většinu své mládežnické kariéry a prošel akademií Le Havre. Snažil se prosadit v nižších anglických soutěžích. Loni přestoupil do Opavy, za kterou odehrál v nejvyšší soutěži 19 zápasů.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

  Sparta - Jablonec dnes 16:00
20210919T16:00:00+0200
Sparta vs. Jablonec
Sparta vs. Jablonec
Sparta
Jablonec
  Karviná - Teplice dnes 16:00
20210919T16:00:00+0200
Karviná vs. Teplice
Karviná vs. Teplice
Karviná
Teplice
  Bohemians 1905 - Slavia dnes 19:00
20210919T19:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905
Slavia

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..