Čeká na Vrbu v Plzni peklo? Chceme vidět kyselého trenéra Sparty, přejí si fanoušci

11. září 2021 08:40 - Praha

Téma sobotního šlágru fotbalové ligy je dané: Pikantní návrat Pavla Vrby do Plzně v roli kouče viktoriány nenáviděné Sparty. Když muž, který dovedl Plzeň ke třem titulům a třikrát do Ligy mistrů, usedl v únoru na letenskou lavičku, příznivci Viktorie mu nemohli přijít na jméno. Někteří v afektu hrozili, že podříznou vrbu, kterou kdysi kouč zasadil u Doosan Arény. Stromek u stadionu nadále stojí, emoce opadly. Nicméně je ve hvězdách, jak Plzeň dříve zbožňovaného trenéra přijme...

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Po počátečních extrémně negativních reakcích v rámci přesunu na lavičku nejnesympatičtějšího klubu v Česku je mi jasné, že je to prostě byznys, a pan Vrba prostě kývl na lukrativní návnadu. Na úspěších v Plzni má samozřejmě velký podíl a já netuším, jaké budou reakce fans. Osobně myslím, že mu část plzeňských tribun zatleská. Tleskal bych také, kdyby ale přijel v jiném než v letenském autobuse," říká jeden ze skalních fanoušků Viktorie Luděk Hromádka. Fandí jí odmala, procestoval s ní většinu pohárových destinací. Ani on nemohl v zimě přijít Vrbovi na jméno.

„Krásné tituly, krásné poháry s Viktorkou. Jenže Vrbova gloriola se teď ztrácí v rudý mlze," psali v únoru na diskuzních fórech kejo kolegové z řad plzeňských fanoušků. Vrba jim s Viktorií dopřál zlaté časy, do Plzně přijely světové kluby Real Madrid, Bayern Mnichov, Manchester City. Po velkých vítězstvích vysekával pod kotlem tradiční kotoul vzad.

Když ho teď v létě vystřihl na Letné po postupu přes Rapid Vídeň v předkole Ligy mistrů, spoustu viktoriánů dopálil. Včetně klubové ikony Davida Limberského, který ukončil po uplynulé sezoně profesionální kariéru.

„Tohle je plzeňská oslava, ať si na Letné dělá něco jiného," vzkázal Vrbovi Limberský v rozhovoru pro Sport.cz. „Naprosto s Limbou souhlasím. Tohle je neakceptovatelné, na Letné ať si pan Vrba dělá stojky. Nebo ať se naučí hvězdu, když si na nich sparťani tak zakládají," dodává Hromádka.

Zatímco ještě nedávno byly souboje se Spartou přímými střety o titul, momentálně má Plzeň úplně jiné starosti. Její majitel Adolf Šádek hledá kupce, kterému by klub prodal. „Po deseti letech na vrcholu se dalo něco takového čekat. Pro mě osobně se nic nemění. I tak se budu těšit na každý zapas, pivo před zápasy U Salzmannů či na Parkáně. A na fotbalové diskuze o tom, jak utkání dopadne nebo kdo by měl hrát a kdo naopak nemá v sestavě co dělat. Na sobotu mám tedy jedno velké přání. Hráči, ukažte, že odepisovat vás je ještě brzy. A dopřejte mi pozápasový pohled na kyselého trenéra Vrbu, stojícího poblíž plzeňské střídačky," uzavírá Hromádka.

neu, Sport.cz

  2:0 Hradec - Pardubice 2:0 dohráno
20210917T19:00:00+0200
Hradec vs. Pardubice
Hradec vs. Pardubice
Hradec
Pardubice
  1:1 Olomouc - Ostrava 1:1 dohráno
20210917T19:00:00+0200
Olomouc vs. Ostrava
Olomouc vs. Ostrava
Olomouc
Ostrava
  Slovácko - Zlín zítra 16:00
20210918T16:00:00+0200
Slovácko vs. Zlín
Slovácko vs. Zlín
Slovácko
Zlín
  Liberec - Ml. Boleslav zítra 16:00
20210918T16:00:00+0200
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec vs. Ml. Boleslav
Liberec
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..