Hradec ovládl derby. Olomouc vedení neudržela

Osmé kolo první fotbalové ligy otevřely dvě páteční předehrávky. Nováček Hradec Králové v mladoboleslavském azylu porazil Pardubice 2:0. Šlo o premiérový souboj východočeských rivalů v rámci samostatné nejvyšší soutěže. Olomouc remízovala s Ostravou 1:1.

Jan Král z Hradce Králové se raduje z branky.

Hanáky poslal v 10. minutě do vedení Martin Hála, ale v 84. minutě v početní převaze srovnal hostující Ladislav Almási. Sigma hrála od 75. minuty bez vyloučeného Pavla Zifčáka. Baník ztratil body po dvou výhrách a v neúplné tabulce je čtvrtý. Šestá Olomouc, která má k dobru jedno utkání, podruhé za sebou remizovala a bodovala v šesti ze sedmi kol.

Hradec zvítězil v nejvyšší soutěži potřetí za sebou, navíc bez inkasované branky. Skóre v Mladé Boleslavi, kde mají "Votroci" domácí azyl, otevřel ve 36. minutě Jan Král a v závěru pojistil výhru nováčka Daniel Vašulín po dalším rohu kapitána Adama Vlkanovy. Pardubičtí v této ligové sezoně naplno bodovali pouze jednou.

Fotbalová FORTUNA:LIGA - 8. kolo:
Hradec Králové - Pardubice 2:0
Branky: 36. Král, 88. Vašulín
Olomouc - Baník Ostrava 1:1
Branky: 10. Hála - 84. Almási