Budějovice - Karviná 3:1 Jihočeši otočili zápas, hosté dál čekají na první výhru

26. Křapka 0:1
28. Van Buren 1:1
35. Hora 2:1
60. Mihálik 3:1
Záznam online reportáže »

25. září 2021 17:59 - České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic v 9. ligovém kole doma otočili nepříznivý vývoj zápasu a porazili Karvinou 3:1. Hosty, kteří jsou jako jediní v této sezoně nejvyšší soutěže stále bez vítězství, poslal ve 26. minutě do vedení Antonín Křapka. Během následující desetiminutovky však dvě letní posily Dynama Mick van Buren a Jakub Hora svými prvními góly v ročníku strhli vedení na stranu domácích.

Václav Pancer, ČTK

Střídající Ondřej Mihálik, další hráč, který je na jihu Čech na hostování, přidal po změně stran třetí branku. Dynamo vyhrálo poprvé po třech porážkách a poskočilo na osmé místo neúplné tabulky. Karviná je v lize 10 zápasů bez vítězství a zůstává předposlední.

Na karvinskou lavičku se po odpykání trestu za červenou kartu vrátil trenér Jozef Weber a na trávník poslal pětičlennou obranu. Ani zesílená defenziva však nestačila zachytávat kolmé přihrávky, v nichž si liboval zvláště Van Buren. Už v osmé minutě centrem hledal Basseye a Šindelář si málem srazil míč do vlastní sítě. Brankář Bolek ho ale stihl vyrazit a dobíhající Mršič z bezprostřední blízkosti minul branku.

Po další kolmici za obranu se Bassey řítil sám na Bolka, ale vysoko přestřelil. Do třetice karvinský gólman v rozštěpu nohou vykopl Horovu střelu. Hosté tak úvodní tlak hlavně díky Bolkovi přežili bez úhony a pak sami hned z první vydařené akce udeřili.

Na zteč vyrazili v 26. minutě dva obránci. Mikuš zakončil rychlý brejk střelou, brankář Vorel míč ještě zblokoval, ale Křapka hlavičkoval do odkryté branky. Po letním přestupu z Mladé Boleslavi se trefil v nejvyšší soutěži poprvé a postaral se o premiérový ligový gól Slezanů na soupeřově hřišti od červencového úvodního kola na půdě Pardubic.

Radost z něj ale netrvala dlouho. Už za dvě minuty po prodlouženém rohovém kopu Van Buren číhající u zadní tyče pohotově vyrovnal. Ofenzivní záložník, jenž v létě přišel na hostování ze Slavie, navázal na gól, který vstřelil při svém loňském pobytu na jihu Čech. Jak byl Van Buren při chuti, ve 34. minutě v úniku znovu vypálil, Bolek míč jen vykopl a Hora hlavičkoval přesně do sítě.

Brzy po změně stran mohl zvýšit Bassey, ale v dobré pozici pověst nejlepšího střelce Dynama nepotvrdil. Hosté byli v 56. minutě blízko vyrovnání, Vorel si však poradil s Bartošákovým obloučkem z přímého kopu a následnou Šindelářovou hlavičku vzápětí vytáhl nad břevno.

Po hodině hry si vybral slabší chvilku brankář Bolek a Mihálik, který chvíli předtím přišel na hřiště, toho využil. Asistenci si připsal Van Buren, který tak byl u všech gólů domácích. Jihočeši si náskok bez problémů pohlídali, hosté v závěru očividně rezignovali.

Fotbalová liga - 9. kolo:
Dynamo České Budějovice - MFK Karviná 3:1 (2:1)
Branky: 28. Van Buren, 34. Hora, 60. Mihálik - 26. Křapka. Rozhodčí: Szikszay - Podaný, Šimáček - Kocourek (video). ŽK: Novák, Čavoš - Qose. Diváci: 1673.
Budějovice: Vorel - Sladký, Talověrov, Králik, Novák - Čavoš, Hellebrand (78. Škoda) - Van Buren, Hora (78. Javorek), Mršič (89. Brandner) - Bassey (57. Mihálik). Trenér: Horejš.
Karviná: Bolek - Mikuš, Santos, Šindelář, Křapka, Šehič - Stropek (80. Zych), Túlio (64. Qose) - Čmelík (31. Bartl), Bartošák (64. Sinjavskij) - Papadopulos. Trenér: Weber.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.