Karvinou bude ze dna tahat Páník. Jsem na to připravený, hlásí zkušený trenér

8. října 2021 09:39 - Karviná
(Aktualizováno: 8. října 2021 09:51)

Fotbalisty Karviné přebírá Bohumil Páník. U týmu nahradí ve středu odvolaného Jozefa Webera. Karviná v této sezoně ještě nedokázala zvítězit a v tabulce Fortuna ligy je poslední. Páník naposledy trénoval Zlín, kde skončil v květnu. „Za tu dobu jsem měl čas si všechno vyhodnotit, sledovat zápasy u nás či v zahraničí a vyčistit si hlavu. Věřím, že jsem se svým asistentem Honzou Sombergem připravený po všech stránkách na situaci, ve které nyní jsme,“ uvedl 64letý trenér.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Karviné se bude pokoušet ukočírovat národnostně různorodý tým, což se jeho předchůdci úplně nepovedlo. „Není to nic proti cizincům, ale je problém mít v týmu sedm národností. Navíc, když třeba pět cizinců sedí na střídačce," říkal po odvolání Weber.

Bývalý trenér Baníku, Olomouce a Zlína Páník se na práci s různorodým týmem naopak těší. „To mám rád, taková práce mě baví," řekl na úvod svého angažmá Páník. Start bude mít pikantní. Po reprezentační přestávce jede Karviná do Olomouce, o týden později doma přivítá Baník.

Novým trenérem fotbalistů Karviné se má stát Páník

„Trenér Páník zná zdejší prostředí, umí pracovat s cizinci a věříme, že to bude ten správný impulz, který teď mužstvo potřebuje. Doufáme, že co nejdříve vytáhne tým z posledního místa, zkušenosti s krizovými situacemi má. Za celý klub mu přeji hodně štěstí a úspěchů v novém angažmá, ať se mu v Karviné líbí," uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk k příchodu trenéra, který v tuzemské nejvyšší soutěži odkoučoval 203 zápasů.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..