Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Opavu povede Palička, prohodil se s Hapalem

2. listopadu 2004 19:01 - OPAVA

Fotbalový trenér Vlastimil Palička si prohodil místo s Pavlem Hapalem, který v pondělí vyměnil opavské angažmá za Zlín. Bývalý kouč Tescomy, jenž byl odvolán po sobotní porážce v Uherském Hradišti, se dnes s představiteli Slezského FC dohodl na podmínkách svého působení do konce podzimní části. Ve středu bude opavským hráčům představen jako Hapalův nástupce.

 

internet

Padesátiletý Palička bude na opavské střídačce sedět zatím jen v příštích šesti týdnech. Kontrakt podepsal do 15. prosince. "Nechali jsme mu prostor, aby tým poznal a sžil se s ním. Pokud bude v prosinci oboustranný zájem k další spolupráci, můžeme uplatnit opci, která je součástí podepsané smlouvy, a kontrakt automaticky prodloužit do 30. června roku 2006," řekl ČTK tiskový mluvčí Jiří Berousek.

Paličkovi bude v Opavě asistovat Jiří Fryš, který v poslední době působil v Prostějově. Kuriozitou trenérské rošády je fakt, že Opava v oficiálním prohlášení vysvětlila Hapalův odchod chabými výsledky. Pětatřicetiletý ambiciózní kouč se přitom v neděli sbalil a zlínskou nabídku přijal z vlastní iniciativy. Až potom začal Slezský FC shánět náhradu.

"Na základě neuspokojivých výsledků klub přijal výpověď Pavla Hapala i asistenta Jiřího Nečka a k poslednímu říjnu s nimi ukončil pracovní poměr. Angažováním trenéra očekáváme, že před sezonou na mnoha místech posílený tým začne dosahovat lepších výsledků, i když hra pod Hapalem určitě nebyla špatná," uvedl Berousek. Slezanům patří v tabulce třinácté místo, v jedenácti kolech získali deset bodů.

Paličku do Opavy doporučil právě Hapal. Oba trenéry, původem i bydlištěm z Olomouce, pojí letité přátelství. Slezský klub bude pro Paličku čtvrtým prvoligovým angažmá. Předtím působil v Olomouci a Jablonci, letošní sezonu zahájil ve Zlíně, ale porážka v Uherském Hradišti v jedenáctém kole ho stála místo.

ČTK

Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..