Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Policie navrhuje obžalovat čtyři lidi kvůli ovlivňování fotbalu

7. října 2013 11:55 - Praha

Policisté z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality navrhli dvěma státním zastupitelstvím obžalovat čtyři muže kvůli údajnému ovlivnění zápasů první fotbalové ligy. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Kriminalisté podle něj ukončili vyšetřování dvou případů.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

V prvním případu policisté navrhli Okresnímu státnímu zastupitelství Praha-západ obžalovat tři muže. Jeden z nich je rozhodčí, který podle mluvčího dostal nabídku 200 tisíc korun za to, že ovlivní jeden z ligových zápasů v sezóně 2011/12. Podrobnosti k obviněným a zápasům nechce policie sdělovat. "Druhý muž, který měl tento úplatek nabídnout a později i předat, se měl dopustit trestného činu podplacení," uvedl Ibehej v tiskové zprávě.

Mělo by se jednat o případ takzvaného "Křetínského kabely", v němž sudí Tomáš Adámek údajně převzal úplatek od funkcionáře Martina Svobody, aby ovlivnil utkání Jablonce a Plzně.

Policisté navrhují obžalovat ještě třetího muže, který prý všemu přihlížel. "Jeho jednání je kvalifikováno jako neoznámení trestného činu," upřesnil mluvčí. Tím by měl být další sudí Pavel Býma.

Druhý případ směřuje k sezóně 2012/13. Kriminalisté navrhují státnímu zástupci v Příbrami obžalovat muže, který podle nich nabídl fotbalistovi úplatek 50 tisíc korun, aby úmyslně špatnou hrou ovlivnil utkání. "Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě," dodal Ibehej.

V tomto případě by se mělo jednat o funkcionáře Příbrami Romana Rogoze, který byl podezřelý z toho, že se snažil uplácet hráče Českých Budějovic před vzájemným zápasem.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..