Sparta - Dukla 3:0Sparta rozstřílela v malém pražském derby Duklu a ligu už vede o šest bodů

32. Dočkal 1 : 0
50. Hušbauer 2 : 0
58. Krejčí 3 : 0

Už na šest bodů narostl náskok Sparty před druhou Plzní poté, co v nedělním malém pražském derby rozstřílela Duklu. Zaslouženě, protože na svém hřišti byla v duelu jedenáctého kola jasně lepším týmem, utkání režírovala k obrazu svému a slaboučkým hostům mohla uštědřit příděl ještě vyšší. Lavičkův tým tak dál kráčí ligovým podzimem, aniž by poznal porážku, a jeho mistrovské akcie se vzhledem k zvyšujícímu se náskoku dál umocňují.

Bořek Dočkal ze Sparty oslavuje první gól během utkání s Duklou.

Deset minut se hosté z Julisky vůbec nedostali za půlící čáru, počáteční nápor Sparty ovšem vyzněl na deštěm promáčeném trávníku do vytracena. Vyústil totiž jen v několik nesmělých střeleckých pokusů, které navíc míjely tyče v uctivé vzdálenosti.

Dočkalova slalomová paráda

Až po půlhodině se ocitl po přihrávce Lafaty v hodně slibné příležitosti Vácha, ovšem z hranice šestnáctky pálil těsně vedle Radovy brány, který se celý ustrnulý po míči jen díval. Záhy sice zkusil při další velké příležitosti domácích reagovat, ale nárok neměl. Dočkal hrající v reprezentační formě totiž po narážečce s Hušbauerem obešel výstavním slalomem hned dva hostující obránce a tvrdou ranou dostal Spartu do zaslouženého vedení.

Přitom tak trochu paradoxně v době, kdy se Dukla pokoušela nadechnout a hru vyrovnat. Její kombinační fotbal ovšem brzdily nejen kaluže vody, ale i málo pohybu, důrazu v osobních soubojích hlavně spousta nepřesných přihrávek a váhavosti, takže při pokusech o rychlé výpady zůstávalo jen u náznaků. V defenzívě ovšem hosté mnohdy také jen stínovali, o čemž se mohl v závěru první půle přesvědčit Holek. Na centr Krejčího si vyskočil docela pohodlně, jeho hlavička však bránu minula.

Po půli hra na jednu bránu

Rozřešení malého pražského derby přišlo hned po přestávce, neboť Hušbauerova střela skončila po teči Vrzala za zády bezmocného Rady. Od té chvíle už nebylo vůbec co řešit, neboť Sparta utkání ovládla a režírovala ho k obrazu svému. Zvláště, když chaboučká Dukla úplně propadla a na odpor se nezmohla.

Po Krejčího trefě už dokonce myslela pouze na to, aby na Letné nedopadla jako její předchůdci Slovácko, Ostrava a Příbram, kteří odjeli s čtyřgólovým přídělem. Při hře na jednu bránu k tomu totiž neměla daleko... Sparta ovšem další příležitosti, do nichž se dostali Hušbauer či třeba střídající Bednář, nevyužila, takže tříbranková prohra mohla hostům nakonec lichotit.

Sparta - Dukla 3:0
Branky: 32. Dočkal, 50. Hušbauer, 58. Krejčí. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský. ŽK: Kadeřábek, Lafata, Dočkal - Vrzal, Mareš. Diváci: 7792. Poločas 1:0.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal, (82. Přikryl), Hušbauer, Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář). Trenér: Lavička.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Néstor (54. Pázler), Malý, Hanousek, Gedeon, Mareš (66. Kalouda)- Pospěch (82. Marek). Trenér: Kozel.