Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Sedm gólů na Slavii Teplice nakoplo, přesto chceme navýšit náskok, plánuje sparťan Krejčí

1. listopadu 2013 18:41 - Praha

Nezvykle dlouho čekal na návrat formy, během podzimu vypadl z reprezentace. Zdravotně se však dal do pořádku a na jeho výkonech je to znát. Mladý záložník Ladislav Krejčí v posledních zápasech znovu patří k nejlepším fotbalistům Sparty, takže i na něm bude, aby lídr tabulky v sobotním šlágru 13. kola Gambrinus ligy doma porazil druhé Teplice a odskočil jim již o devět bodů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Teplice jsou překvapením ligy, čím si vysvětlujete jejich marš na druhou příčku tabulky?

Myslím, že je nakoplo sedm gólů, které nasázeli na Slavii. Nejsou pod tlakem jako třeba v minulé sezóně, určitě se jejich mužstvo cítí lépe. Většina jejich hráčů si umí poradit v soubojích jeden na jednoho, na to si musíme dát pozor.

A na co ještě?

Teplice mají obrovsky silnou ofenzivu, především díky ní jsou právem na druhém místě tabulky. Viděl jsem jejich zápas s Plzní a uvědomil si, že pohlídat si musíme hlavně jejich čtyři šikovné hráče vpředu, Mahmutoviče, Salamiho, Litsingiho a Nivalda. Myšlenku jim dává Vachoušek, jehož si pamatuji ještě ze Sparty. Pořád je to výborný fotbalista.

Teplice mají o bod víc než Plzeň. Jsou pro vás tedy větším konkurentem než Viktoria?

Takhle o tom nepřemýšlím. Teplice jsou bez pochyby nepříjemný soupeř. Na druhou stranu věřím, že máme sílu zvládnout i tento zápas, Teplice porazit a ještě tak navýšit náskok v čele tabulky.

Teplice jsou ovšem pro Spartu dlouhodobě jedním z nejméně příjemných soupeřů, kteří na Letnou přijíždějí. Třeba v předminulé sezóně vám remízou 2:2 ukradly titul...

Neuvažuji o tom, jestli s nimi máme nějakou špatnou bilanci nebo se nám na ně hraje špatně. Kvůli nějaké sérii zápas těžší nebude, na to se nesmíme ohlížet.

V minulém kole v Liberci jste patřil k nejlepším hráčům. Cítíte, že forma je zpátky?

Začátek sezóny jsem neměl jednoduchý, celou přípravu jsem byl zraněný. Ale překonal jsem to. Makal na sobě, v tréninku si přidával. V tom ostatně pokračuji i nyní. Po herní i fyzické stránce se naštěstí cítím mnohem lépe. A věřím, že se budu ještě dál zlepšovat.

Nemrzí vás, že jste před klíčovými zápasy ztracené kvalifikace vypadl z národního týmu?

Když už jsem se jednou do reprezentace dostal, tak mrzí. Každý tam chce být. Toužím se do nároďáku vrátit, ale nechtěl jsem se v tom na druhou stranu patlat. Teď se moc těším na Teplice, věřím, že v sobotu dorazí na Letnou co nejvíce lidí a vytvoří nám co nejlepší atmosféru. Chceme se jim odměnit vítězstvím.

dos, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..