Živě

Plzeň loví trenéra v zahraničí, o cizince ale neusiluje

25. listopadu 2013 08:20 - Plzeň

Za hranicemi republiky loví fotbalová Plzeň trenéra, který zaujme místo Pavla Vrby, odcházejícího k české reprezentaci. Nejde přitom o zahraničního kouče. Západočeši usilují o Zdeňka Zemana, který žije v Itálii, a dalším žhavým adeptem je Dušan Uhrin mladší, působící v Gruzii.

 

ČTK

„S žádným z adeptů jednání nedospěla do fáze, abychom je konkrétně komentovali," prohlásil mluvčí plzeňského klubu Pavel Pillár, nicméně připustil, že ke kontaktu s oběma zmíněnými trenéry došlo.

Luboš Kozel, který vede Duklu a byl na seznamu jako číslo jedna, možnost působení na západě Čech odmítl. „Dostal jsem nabídku, kterou nelze shodit ze stolu za minutu. Pro každého trenéra je zájem o jeho práci ze špičkového klubu jako Plzeň vyznamenáním. Ale vzal jsem si čas na rozmyšlenou a vnitřně u mě převážilo rozhodnutí nabídku odmítnout. V kabině Dukly jsem hráčům oznámil, že zůstávám," řekl Kozel, který v létě prodloužil kontrakt na Julisce o tři roky.

Zeman v Česku zatím nepůsobil

Podle zákulisních informací se Plzeň spojila se Zemanem zatím telefonicky, je připravené osobní jednání. Zeman vedl naposledy AS Řím, kde skončil letos v únoru. V minulosti trénoval Neapol, Lazio, Parmu, Lecce, Brescii či Fenerbahce Istanbul. V Česku však nikdy nepůsobil. V minulosti byl Zeman spojován s možným působením u české reprezentace, jenže nikdy nedošlo na konkrétní jednání.

Plzeň čeká ve středu utkání Ligy mistrů v Manchesteru proti City, následně v neděli duel domácí soutěže proti Příbrami. Schůzka západočeského vedení se Zemanem se údajně uskuteční právě po duelu se Středočechy, protože do definitivně posledního zápasu podzimu proti CSKA Moskva bude zbývat dalších devět dnů. „Jasno o trenérovi by mělo být nejpozději do vánočních svátků," prohlásil Pillár.

Pokud by se Plzeň nedomluvila se Zemanem, druhý na řadě je Uhrin, jenž v létě získal s Dinamem Tbilisi titul a i nyní s týmem vede tabulku gruzínské ligy. V Česku se zaskvěl druhým místem s Mladou Boleslaví a podle prvních zpráv by se angažmá ve Viktorii nebránil.

ram, eš, Právo

Který trenér by měl vést Viktorii Plzeň?


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..