Liberec ulovil v Řecku Jarolíma. Pustit mě nechtěli, ale museli, usmíval se záložník

20. ledna 2014 15:29 - Praha

Fotbalisty Slovanu Liberec posílí zkušený záložník Marek Jarolím, který naposledy působil v druholigovém řeckém klubu Iraklis Soluň. Informaci potvrdil v rozhovoru pro Sport.cz samotný hráč.

 

Profimedia.cz

„Dostal jsem nabídku minulou středu a byla to rychlovka. Teď se vracím autem domů a ve středu bych měl v Liberci podepsat smlouvu. Zatím jsme domluveni na půl roku a je tam i opce," prozradil devětadvacetiletý Jarolím, který od půlky září hrál v řeckém Iraklisu. V jeho dresu dal tři góly a nastoupil v osmi zápasech.

Odchovanec Sparty v české lize působil v několika klubech: oblékal dres Slavie, Mladé Boleslavi, Plzně, Jablonce a naposledy Teplic. V březnu 2013 odešel do Číny, ale angažmá předčasně ukončil. V srpnu trénoval se Slavií, ale nakonec smlouvu nedostal. Proto zamířil do Řecka.

„Bylo to tam super, zajímavá zkušenost. Hráli jsme o postup do první ligy, měli jsme výborného trenéra. Moje pozice byla hodně dobrá, život u moře se líbil i rodině. Dokonce mi nabízeli prodloužení smlouvy za vylepšených podmínek. Ale když se ozval Liberec, neváhal jsem. Dostal jsem nabídku, která mě hrozně moc zaujala a vážím si, že z takového klubu, který hraje poháry, přišla. Byla to rychlá akce, ale dlouho jsem se nerozmýšlel," přiznal Jarolím.

Řekové ho nakonec museli pustit zadarmo, i když přitom skřípali zuby. „Oni vůbec nechtěli slyšet, že bych odešel. Ale můj řecký manažer, který mi tenhle přestup zprostředkoval, byl strašně prozíravý. Když jsem přicházel, dal do smlouvy klauzuli, že mě v případě nabídky z klubu, který hraje evropské poháry, musí pustit zadarmo. Kdyby tam tohle nebylo, neměl bych šanci," řekl Jarolím.

Liberec je pro něj obrovskou motivací

„Musím poděkovat i agentovi Jirkovi Stejskalovi, který Liberec zprostředkoval. Odvedl moc dobrou práci," dodal zkušený střední záložník s výbornou kopací technikou.

Jeho příchod byl reakcí i na to, že liberecký tým opustil hostující Ukrajinec Rybalka, který se vrátil do Dynama Kyjev. Mateřský klub upřednostňuje jeho prodej, což je pro Liberec neakceptovatelné. „Asi proto mě oslovili, ale třeba se Rybalka ještě nakonec vrátí a já bych to přivítal. Myslím, že bychom mohli hrát vedle sebe, byli bychom silnější," uvažoval Jarolím.

Těší se na nové spoluhráče i spolupráci s trenérem Jaroslavem Šilhavým. „Trénoval mě krátce v juniorce Sparty, ale to už je pár let," usmíval se Jarolím. „Liberec pod ním hraje atraktivní fotbal a pro mě je obrovskou motivací zahrát si v klubu, který i na jaře bude v evropských pohárech. Věřím, že nám to společně bude šlapat," dodala nová posila Liberce.

hok, Sport.cz, Právo

  Budějovice - Olomouc dnes 15:00
20210420T15:00:00+0200
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice
Olomouc
  Ostrava - Ml. Boleslav dnes 15:00
20210420T15:00:00+0200
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava vs. Ml. Boleslav
Ostrava
Ml. Boleslav
ČT sport Jablonec - Karviná dnes 17:00
20210420T17:00:00+0200
Jablonec vs. Karviná
Jablonec vs. Karviná
Jablonec
Karviná

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..