Dukla patří do pohárů, vždyť i Kozel odmítl Plzeň, má jasno Gedeon

27. ledna 2014 08:21 - Praha

Pomaloučku, polehoučku, můj čas přijde až na jaře. Osmatřicetiletý záložník Patrik Gedeon byl na podzim pátým nejstarším fotbalistou Gambrinus ligy, takže už moc dobře ví, co jeho tělo potřebuje. První zápasy na umělém trávníku kapitán Dukly přenechal mladším, na hřišti se objevil až v půlce ledna. I v největších mrazech diriguje mužstvo v dresu s krátkými rukávy. A netají, že ho chce dovést až do pohárové Evropy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čiperný je jako zamlada. Stejně jako Jaromír Blažek, Pavel Horváth a spol. kapitán Dukly moc dobře ví, co jeho tělo v osmatřiceti letech potřebuje.

„Před třemi i dvěma lety jsem se hned v prvním zápase zimní přípravy nepříjemně zranil, takže jsme se s trenérem dohodli, že letos začnu později. Žádné volno jsem ale neměl, když kluci hráli, já absolvoval kompletní trénink na Julisce," líčí Patrik Gedeon, jak méně je někdy více.

Dukla v semifinále Tipsport ligy trochu překvapivě vypadla s pozdějším vítězem Bohemkou, jinak ale i během zimy navazuje na skvělý podzim. Z posledních dvanácti ligových zápasů prohrála jediný, na hřišti vedoucí Sparty.

Cesta má vzestupnou tendenci

„Za výhry jsme i v přípravě rádi. Je dobré cítit, že zápasy dokážeme zvládnout také v období kondičního tréninku."

Dukla je v lize čtvrtá o jediný bod za třetími Teplicemi, ve čtvrtfinále domácího poháru ji pak čeká Sparta. Ačkoliv o tom na Julisce neradi mluví, pohárová Evropa je na dosah.

„Nechceme se přemrštěnými plány dostávat pod tlak. Na druhou stranu jsme již v posledních dvou sezónách byli Evropě dost blízko, dvakrát jsme skončili šestí. Naše cesta má vzestupnou tendenci, takže proč to nezkusit. Dukla do pohárů patří, teď má stabilizované mužstvo. Za jisté konstelace může stačit i čtvrté místo v lize, ve hře jsme také v domácím poháru," nedělá si Gedeon alibi.

Trenér dal mužstvu velký impuls

Na konci podzimu navíc mužstvo dostalo další velký impuls. Trenér Luboš Kozel odmítl nabídku mistrovské Plzně, dal přednost setrvání na Julisce.

„Překvapení jsme asi byli všichni. Taková nabídka se neodmítá, tím spíše, že byl pro Plzeň první volbou," oceňuje Gedeon rozhodnutí svého kouče.

Hned samotný start jara ukáže, na co si Dukla může troufat. V prvním kole hostí právě třetí Teplice a ve druhém hraje derby na Slavii, která se posílila a chce co nejrychleji zapudit sestupové hrozby.

„Sám jsem na úvodní dvě těžká kola zvědavý. Tam se ukáže, jak na tom jsme a jaké cíle si můžeme dát. Myslím, že proti Teplicím takovými dvěma tisícovkami lidí vyprodáme Julisku. Na to jsme přece zvyklí," směje se Gedeon.

dos, Sport.cz

  0:0 Příbram - Liberec 0:0 49. min
20210306T14:00:00+0100
Příbram vs. Liberec
Příbram vs. Liberec
Příbram
Liberec
  Teplice - Opava dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Teplice vs. Opava
Teplice vs. Opava
Teplice
Opava
  Zlín - Bohemians 1905 dnes 16:00
20210306T16:00:00+0100
Zlín vs. Bohemians 1905
Zlín vs. Bohemians 1905
Zlín
Bohemians 1905
  Plzeň - Olomouc dnes 18:30
20210306T18:30:00+0100
Plzeň vs. Olomouc
Plzeň vs. Olomouc
Plzeň
Olomouc

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: