Plzeň těsně přehrála Znojmo, Teplice rozstřílely Olomouc. Liberec otočil duel v Jihlavě

Fotbalisté Teplic už zase střílí góly. Severočeši v nedělním zápase 18. kola Gambrinus ligy doma rozdrtili Sigmu Olomouc 4:0 a vrátili se na třetí místo tabulky před pražskou Duklu. Druhá zůstává Plzeň, která i díky dvěma gólům útočníka Wágnera porazila nováčka ze Znojma 3:2 a stáhla náskok vedoucí Sparty na pět bodů. Pokopaný Liberec zapomněl v Jihlavě na smolné vyřazení z Evropské ligy s Alkmaarem a na Vysočině otočil duel ve svůj prospěch, když po dvou slepených trefách Kolára zvítězil 3:2. Těsnou výhru 1:0 si připsaly týmy Jablonce a Brna.

Plzeňský útočník Tomáš Wágner během 2.předkola Ligy mistrů mezi FC Viktoria Plzeň a FK Željezničar Sarajevo.

Plzeň byla v duelu se Znojmem jasným favoritem. Sparta jí v sobotu utekla o osm bodů, ovšem Viktoria dokázala před vzájemným duelem na Letné v příštím kole zareagovat a nováčka porazila 3:2, takže rozdíl mezi oběma celky je zase pětibodový. Západočeši vyhráli posledních šest ligových zápasů, Znojmo ale mistra pořádně potrápilo a v závěrečných minutách duel zdramatizovalo. Vyrovnat se však svěřencům trenéra Kalvody nepodařilo.

Ofenzivní představení, na jaké byli diváci na teplických Stínadlech v první polovině sezóny zvyklí, tentokrát odnesla Olomouc. Severočeši sice zezačátku zahodili několik slibných šancí, ale na konci první půle zásluhou Vachouška poprvé udeřili.

Olomouc se ještě ani nestačila oklepat a ve 40. minutě zvýšil hlavičkující Jindráček. Ještě hůř bylo hostům po poločasové přestávce, gólman Zlámal vyrobil školáckou chybu, vyrazil centr přímo k Nivaldovi, ten pohodlně přidal třetí branku a o osudu zápasu definitivně rozhodl. Poslední gól žlutomodrých vsítil Litsingi, který se desátým zásahem v sezóně dotáhl na čelo tabulky střelců.

Liberec otočil zápas v Jihlavě

Fotbalisté Jihlavy sice na domácím hřišti v průběhu prvního poločasu po trefách Lukáše Vaculíka a Václava Kolouška dvakrát vedli, jenže ze tří bodů se nakonec radoval liberecký Slovan. O výhře Severočechů po změně stran v rozmezí čtyř minut rozhodl svými prvními dvěma góly v české lize střídající Slovák Luboš Kolár.

Nejtěsnější výhru 1:0 si v neděli připsaly týmy Brna a Jablonce. O výhře Zbrojovky nad Příbramí rozhodl už ve čtvrté minutě útočník Markovič. Vítězství Jablonce nad Ostravou zařídil v 83. minutě stoper Vít Beneš, Baník tak i ve druhém zápase pod vedením nového trenéra Františka Komňackého neuspěl a zůstává předposlední.