Nebyl to beznadějný výkon, tvrdil kouč Baníku po porážce v Jablonci

3. března 2014 07:08 - Jablonec nad Nisou

Dlouhých devět kol v řadě fotbalisté Baníku Ostrava v Gambrinus lize nevyhráli. Černá série se táhne už od září a narůstá i po zimní přestávce. Je u ní kromě hráčů z podzimu i bývalý trenér Martin Svědík v roli nynějšího asistenta nového kouče Františka Komňackého, který se ve dvou odehraných jarních kolech nedočkal ani jednoho bodu. Není proto divu, že se Baníku nedaří odpoutat z předposledního místa tabulky. Tým se vracel s prázdnou i z Jablonce po porážce 0:1 od klubu, který Komňacký dobře zná.

 

Jan Handrejch, Právo

„Podle mě mělo utkání bojovný charakter, napětí i zajímavý průběh. Zvlášť v prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Několik protiútoků se nám podařilo dotáhnout i ke střelecké příležitosti, v nichž jsme si ale nepočínali rozhodným způsobem. Kdybychom se dostali do vedení, mohl mít zápas jiný vývoj," zamyslel se ostravský kouč.

Jeho tým nakonec neudržel ani bezbrankový stav. „Domácí po přestávce přitlačili, trefili břevno. Pak jsme hru celkem vyrovnali a soupeř už neměl tolik nebezpečných situací. V okamžiku, kdy jsme věřili v remízu, jsme dostali gól po standardce. Domácí ji ale zahráli velice dobře. Hráčům mohu vyčíst dílčí chyby, ale ne přístup, nasazení a touhu uspět," rozebíral Komňacký.

Po prohře zkušený trenér nepropadal skepsi. „Neviděl bych naši produkci jako beznadějný výkon. Doufám, že pokud budeme hrát zodpovědně, tak se bodový příspěvek do tabulky dostaví. Na našem úkolu, se kterým jsme vstoupili do jara, se nic nemění. A tím je záchrana," podotkl Komňacký, který ale připustil chmurné dojmy z nezdaru v Jablonci.

„Pochopitelně jsem v kabině po zápase registroval zklamání. Hráči měli hlavy mezi koleny. Uvědomovali si, že jsme nebyli daleko od toho, abychom si odvezli bodík. Musíme dál pracovat na herní kvalitě. A taky dobře víme, že v důležitých momentech během zápasů nebo i v určitých fázích sezóny je nezbytné mít i kus štěstí," meditoval Komňacký.

Skuhravý: Bylo to vydřené vítězství

Jablonecký trenér Roman Skuhravý i přes tříbodový zisk svého týmu neoplýval jásotem. „Musím říci, že je to jedno z nejvydřenějších vítězství, jaké jsem za dobu svého působení u týmu zažil. Kluci mu ale šli naproti, byť moje představa o předváděné hře byla jiná. Měli jsme za sebou pět porážek po sobě, z toho tři v přípravě v cizině, generálku na Spartě, jarní ligovou premiéru na Slovácku. A za takové konstelace jsme museli zabrat, což se v konečném důsledku podařilo," připomněl kouč Severočechů, který zabudovává do sestavy nové hráče.

Proti Baníku se na hřišti objevili Doležal, Fantiš, Vrzal, Okleštěk, Štochl, na lavičce zůstali ještě Pázler a Moulis. „Právě první jarní výhra by jim měla zvednout sebevědomí," dodal Skuhravý.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

ČT sport Bohemians 1905 - Ostrava dnes 18:00
20210416T18:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..