Při penaltě jsem byl hodně nervózní, přiznal kapitán Sparty Lafata

16. března 2014 06:54 - Příbram

Jako správný kapitán na sebe vzal sparťanský kanonýr David Lafata odpovědnost v okamžiku, kdy někteří hráči dělají, že na hřišti vůbec nejsou. Deset minut před koncem sobotního zápasu v Příbrami, kdy na ukazateli skóre svítily dvě nuly, si vzal míč a šel kopat penaltu. Sudí tak ohodnotil zákrok domácího stopera, exsparťana Tomáše Zápotočného, který strčil oběma rukama do pronikajícího Josefa Hušbauera.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Někdo to na sebe vzít musí. Jsem jedním z určených hráčů, Pepa byl faulovaný, tak jsem na to šel. Byl jsem hodně nervózní, ale vyšlo to,“ říkal už nevzrušeně po zápase David Lafata. „Je to buď, a nebo... Jednou se to povede, jindy ne. Uvidíme příště,“ dodal borec. který v tomto ligovém ročníku proměnil třetí pokutový kop.

Mluvil o nervech, ale domácího gólmana Aleše Hrušku si vychutnal. Přibrzdil svůj rozběh, nechal ho skočit, a pak mu míč poslal mazácky na druhou stranu. „On čekal do poslední chvíle. Já také. Zpomalil jsem pohyb, což pravidla dovolují, a když se hnul, dal jsem mu míč do protipohybu na druhou stranu,“ vykládal, jako by šlo o naprosto běžnou záležitost. Dokonce před exekucí ještě Hruškovi vysvětlil, že penalta byla jasná...

Nehráli jsme bůhví jaký fotbal...

O tom, že Spartě zachránil tři body, protože její výkon nebyl nijak oslnivý, v tu chvíli nepřemýšlel, ale přiznal: „Nehráli jsme bůhví jaký fotbal. Bylo to o dobývání příbramské šestnáctky a my jsme tam nemohli balón dostat. Příbram výborně bránila. I takové zápasy jsou a my jsme rádi, že jsme si odvezli tři body, které jsou pro nás hodně důležité. I když čas běžel, beznaději jsme nepropadali. Pořád jsme věřili, že gól dáme. Třeba nějakou dorážkou, šťastný, ale dáme ho.“

Prozradil ale, že při šanci Zápotočného v nastavení mu zatrnulo... „A pořádně. Ale Tomáš Vaclík to chytil. Zápo udělal penaltu, chtěl to odčinit a on tyhle momenty v šestnáctce zvládá. Tentokrát mu to, naštěstí pro nás, nevyšlo.“

Při šanci Zápotočného mu zatrnulo

Narážku, jestli po výhře nad Plzní zachraňující se Příbram nepodcenili, odmítl. „To určitě ne. Už v týdnu jsme si říkali, že zápas musíme brát s plnou vážností. Oni opravdu výborně bránili, navíc každá standardka, auty počínaje, jim trvala pět minut. To se pak těžko dostáváte do tempa a tlaku. Ale já je chápu. Hrají o záchranu. Pro nás je podstatné, že máme tři body, a ty jsou za výhru 1:0 nebo 4:0. Víme dobře, že stejné to bude o víkendu i v Ostravě,“ zdůraznil.

Příbramskou trefou vyrovnal střelecký rekord gambrinus ligy, o nějž se nyní dělí s bývalým sparťanským kanonýrem Horstem Sieglem. „To jsem v hlavě fakt neměl. Já si cením každého gólu, ale rekordy nehoním. A navíc srovnání s Horstem Sieglem nesedí, on dal možná sto gólů ještě ve federální lize. V součtu všech ligových gólů je moc daleko,“ konstatoval smířeně nejméně do nedělního odpoledne s jedenácti góly lídr tabulky střelců.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..