Bohemians 1905 - Liberec 1:0Klusáček začal úspěšně, klokani ukončili půl roku dlouhé čekání na výhru

45. Lietava 1 : 0

Premiéra trenéra Luďka Klusáčka v roli prvoligového kouče se vydařila. Fotbalisté Bohemians 1905 pod jeho vedením ve 20. kole Gambrinus ligy porazili Liberec 1:0 a ukončili tak sérii 11 ligových zápasů bez výhry. Naposledy zvítězili v září v Ostravě. O jediný gól zápasu se těsně před přestávkou postaral vršovický střelec Ivan Lietava. Bohemka tak díky skóre odsunula na poslední místo ostravský Baník.

Ivan Lietava z Bohemians 1905 se raduje z gólu proti Liberci.

Zápas ani pořádně nezačal, a Lietava mohl nového kouče pozdravit gólem. Již ve 2. minutě se vršovický střelec ocitl po akci Kaliny sám před brankářem, jenže Hroššo mu včas padl pod nohy.

Liberec se brzy osmělil a převzal iniciativu. Kombinačně byl mnohem jistější, víc než ke slabým hlavičkám Kolára a Luckassena se však v úvodu zápasu nedopracoval. Také s Pavelkovou střelou zdálky si Berkovec poradil.

Klokani byli přímočařejší. Pravý bek Pauschek utekl po křídle a servíroval gól Bartkovi, jehož střelu za překonaným Hroššem na čáře vykopl Coufal. Ani druhá tutovka Bohemky se tak neujala. Slovan mohl tak trochu nechtíc kontrovat. Právě Coufal centroval do vápna, míč se však stočil do branky a Berkovec měl spoustu práce, aby ho na poslední chvíli vyškrábl.

Půl minuty před koncem prvního poločasu se klokani do třetice dočkali. Hroššo sice vyrazil prudkou střelu Kaliny, při dorážce ho ovšem důrazný Lietava přeskočil a poslal balon do sítě.

Liberec musel doufat, že v sobě objeví schopnost z podzimu, kdy otáčel zápasy ve druhých poločasech. Ani ze série rohů po přestávce ovšem nic nevytěžil, Coufalovu dělovku zdálky zastavilo břevno. Po hrubce Kováče zase mohl vedení domácích zvýšit Hora, kapitán Slovanu ale ještě stihl svou chybu napravit.

Liberci čas rychle ubýval, Pavelka pálil těsně vedle. Slovan prohrál a zůstal tři body za třetími Teplicemi.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 45. Lietava. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Kubr. ŽK: Rada, Cseh - M. Jarolím, Pavelka. Diváci: 4024.
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Cseh, Krch, Kalina - Jindřišek, Rada - Jeremenko (71. Moravec), Hora, Bartek (88. Nerad) - Lietava (90. Klavík). Trenér Klusáček.
Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Pavelka - Luckassen (86. Káva), M. Jarolím (70. Sackey), Rybalka, Kolár - Budnik (70. Douglas). Trenér Šilhavý.