S Ostravou nás asi čeká klíčový zápas jara, uvědomuje si brankář Berkovec

23. března 2014 20:48 - Brno

Po vítězném zápase s Libercem se brankář Bohemians 1905 Martin Berkovec radoval i v dalším ligovém duelu v Brně s fotbalisty Znojma z čistého konta. Po utkání přemítal, zda je bezgólová remíza pro jeho tým v honbě za záchranou ziskem či ztrátou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Berete plichtu?

Na Moravu jsme cestovali s touhou urvat všechny tři body. V naší situaci nám ani nic jiného nezbývá. Znojemští nás ale ve druhé půli docela zatlačili, a tak musíme být rádi i za remízu. Je to bodík zvenku, jsem s ním spokojený.

Prožil jste si v utkání nějakou krušnou chvilku?

Docela mě zaskočil Diarrassouba, který z téměř nemožného úhlu ostře vypálil a já jsem jen reflexívně vyrazil míč na roh. Ještě hůř mi ovšem bylo krátce po přestávce, když si Crnkič píchl balón kolem mě a měl už před sebou odkrytou bránu. Trochu jsem jen zadoufal, že levačkou mine. Zaplaťpánbůh, že trefil jen boční síť.

V uplynulých dvou střetnutích jste získali čtyři body a vy jste ani jednou neinkasoval. Souvisí to s nástupem kouče Klusáčka k týmu?

Já se většinu času připravuju s trenérem brankářů Vahalou, takže mě se to zase tolik nedotklo. Je ale jasné, že jsme se zvedli, přestože v sestavě ani v herním stylu k žádným převratným změnám nedošlo. Minimálně nový impuls tedy asi nový kouč přinesl. Kéž by naše výsledkové vzepětí vydrželo co nejdéle a já se pochopitelně nebudu vůbec zlobit za další vychytané nuly.

Bude se tedy v Ďolíčku chodit na prvoligové zápasy i v příští sezóně?

Já v to stoprocentně věřím. Na cestě za záchranou nás ovšem čeká ještě spousta práce. Teď máme před sebou Baník, nutně ho musíme doma porazit. Byť jsou pro nás všechna utkání strašně důležitá, s Ostravou to možná bude klíčový zápas jara.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

O2 Sport 1:0 Jablonec - Sparta 1:0 dohráno
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
O2 Sport 2:0 Plzeň - Zlín 2:0 dohráno
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..