Jarolím s Boleslaví ještě v lize nepoznal hořkost porážky: Ale je mi líto situace Slavie

1. dubna 2014 07:33 - Mladá Boleslav

Je na druhé straně barikády, a tak neměl s trápícím se soupeřem slitování. Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím mohl po souboji se Slavií v pondělí večer slavit třetí výhru v řadě. „Ač jsem hlavou a pracovně jinde, osud protivníka mi není lhostejný," říkal sedmapadesátiletý kouč po vítězství Středočechů 3:1.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Prožil jsem ve Slavii velkou část života a je mi upřímně líto, v jaké je situaci. Možná si někteří ani neuvědomují, v jak vážné. I proto jsem Vladimírovi Šmicrovi, jehož jsem ještě jako trenér v Edenu vedl, přál, aby týmu přinesl štěstí a rychle tým dostal z nebezpečného pásma," přiznával Karel Jarolím, že se ještě před výkopem dal do řeči s bývalým svěřencem, jehož vedení pražského týmu v neděli angažovalo do role asistenta trenéra.

Když naposledy Jarolím působil v Česku, vedl Slavii. S výjimkou kratičké přestávky pět let. A dvakrát přivedl mužstvo z Edenu k titulu. Pak působil v zahraničí. Až v lednu se vrátil do Česka a snaží se Mladou Boleslav dovést do pohárové Evropy. „Jsme v mírném trháku, ale ještě není důvod slavit," přemítal Jarolím o náskoku čtyř bodů na třetí příčce, na níž se pevně uvelebil právě díky triumfu nad Slavií.

Jarolím: Záměr byl hrát středem obrany

„Věděli jsme, že soupeř má problémy ve středu obrany, čehož jsme chtěli využít. Obrana nemohla být jistá a sehraná, proto byl záměr hrát středem hřiště. V první půli bylo důležité, že jsme přestáli šance Nevese a Necida. Důležitým momentem byla proměněná penalta a pochopitelně druhý gól, po němž jsme měli mít zápas pod kontrolou," vracel se Jarolím k průběhu duelu.

Výkon vlastního týmu v druhém poločase bitvy s Pražany jej však rozčílil. „Hráče jsem o přestávce upozorňoval, aby nic nepodcenili a byli důslední. Varoval jsem je před rychlými brejky. Ale nedali si říct," posteskl si Jarolím, že se jeho tým zbytečně ocitl v problémech.

Po kontaktním gólu Juhara totiž domácí trnuli. „Zbytečně jsme se nervovali. Sice jsme se dostali na dostřel branky Slavie, jenže jsme si nedokázali s finální fází poradit. Byli jsme buď váhaví, nebo nepřesní," brblal Jarolím a odmítal, že možná přidal soupeři těžký direkt v boji o záchranu. „Slavia si zavařila a na problémy zadělala mnohem dříve, než jsem ji porazil s Boleslaví," pokrčil rameny Jarolím.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..