Nejde jen o Horviho. Jednou za nás všechny zaskočí mladší, říká Limberský

8. dubna 2014 12:00 - Praha

Plzni roste nový Darida, který možná odstartoval éru bez Horviho. Poslední dvě ligová kola v podání fotbalistů Viktorie tomu alespoň nasvědčují. Své šance ve středové řadě se báječně chopil Patrik Hrošovský (21). Má to však háček. Jen na lavičku tak musel usednout mazák Pavel Horváth (38). A bez protřelého kapitána si zatím nikdo nedovedl hru mistrovského týmu představit.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hrošovský místo Horvátha. Významná novinka, která zaujme každého diváka. „Máme široký kádr a Patrik to zvládá výborně, stejně jako Pavel. Za nás starší jednou zaskočí ti mladší, to se týká nás všech," poukazuje zkušený reprezentant David Limberský (30).

Horváthova absence v sestavě zatím není vůbec znát. Hrošovský připravuje spoluhráčům šancí dost, góly dokáže i sám vstřelit.

„Patrik není daleko od toho, aby šel ve stopách Vládi Daridy. Plzeň může být ráda, že si ho pro jaro nechala," míní Limberský. „Sestava se teď točí, což je dobře. Do dalších zápasů budeme mít hodně síly," dodává.

Právě Limberský při Horváthově absenci nosí kapitánskou pásku. A jde mu to náramně. Viktorka doma porazila Liberec 6:0 a venku Duklu 3:0.

Stále ještě čekají na zaváhání Sparty

„Pořád doufáme, že Sparta ještě zaváhá. Ale hlavně se díváme na sebe, zápasy jiných týmů neovlivníme. Chceme uhrát co nejvíc bodů a uvidíme," říká obránce, jehož Plzeň ztrácí na Spartu sedm kol před koncem Gambrinus ligy osm bodů.

Obhájci titulu tak mohou být svým způsobem v klidu. Nervózní by měla spíš Sparta, kterou už kdekdo vidí mistrem.

„Nejsme v klidu, my jsme Plzeň a chceme vyhrávat. Snad to tak bude pokračovat," přeje si Limberský.

Viktorii odpadla zátěž v Evropské lize. Od chvíle, co vypadla s Lyonem, už zase na domácí scéně jen vyhrává.

„Přišlo na nás horší období, dvakrát jsme nevyhráli. V poslední době jsme se ovšem zase zvedli. Věřím, že si formu udržíme až do konce sezóny," doufá Limberský.

dos, Sport.cz

Myslíte si, že Patrik Hrošovský natrvalo nahradí Pavla Hovátha v základní sestavě Viktorie Plzeň?


Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..