Živě

Chce se mi brečet, komentoval penaltové situace liberecký stoper Rajnoch

12. dubna 2014 20:18 - Příbram

Velké emoce vzbudily v sobotu v Příbrami verdikty rozhodčího Petra Ardeleánu. Ve 24. kole fotbalové Gambrinus ligy nařídil po zákrocích libereckého Jana Rajnocha proti hostujícímu týmu hned dvě penalty, z nichž domácí otočili skóre a nakonec vyhráli 3:1. Zatímco Středočeši se domnívali, že o fauly zřejmě šlo, stoper Slovanu opouštěl stadión U Litavky velmi rozladěný. Chtělo se mu prý brečet.

 

Petr Hloušek, Právo

V první půli nařídil sudí penaltu po jeho souboji s Kuvajťanem Azízem Mašánem, po změně stran pak podle rozhodčího fauloval Makedonce Zorana Danoského.

"Každý to viděl. Nebudu to komentovat. Já si to nepamatuji, mám špatnou krátkodobou paměť," řekl nejprve novinářům Rajnoch.

Po chvíli ale dodal, že ani v jednom případě prý nefauloval. "Ani u jedné penalty jsem se nikoho nedotkl, ani Danoského. Ukážu vám modřinu, jak mě kopl nohou do holeně," prohlásila zimní posila Liberce.

Rajnoch: Jsem strašně zklamaný

Mašán naopak tvrdil, že ho Rajnoch při první penaltě zatáhl. I když prý nedokáže říct, zda byla úplně jasná. "Měl jsem balón a někdo mě zezadu atakoval. Tím jsem ztratil rovnováhu. Rozhodně jsem to nepřihrál," řekl Mašán. Také příbramský kouč Petr Čuhel mínil, že o fauly asi v obou případech šlo. Ale upozornil, že situace ještě neviděl na videu.

Rajnoch byl z celkového průběhu zápasu velmi rozladěný. "Chce se mi po dlouhé době, možná poprvé v kariéře, brečet. Jsem strašně zklamaný," sotva hledal slova. "Bylo hezky, lidí tu bylo pár. Viděli čtyři góly, jsou spokojeni," dodal dvaatřicetiletý stoper ironicky.

"Po dnešním zápase mě trošku přešla chuť na fotbal. A to ho mám tak rád a je to prakticky celý můj život," uvedl poté Rajnoch na svém twitterovém účtu.

Litoval, že Liberec po druhé inkasované brance už neměl psychické síly na obrat. "Cítil jsem tam potom určitou frustraci. Snažil jsem se tým nějakým způsobem vyhecovat. Máme mladý tým a po druhé obdržené brance jsme se s tím nedokázali srovnat," řekl. "Hrajeme, hrajeme, ale jen po vápno, šance nejsou. Kdybychom byli důraznější, mohli jsme tady bez nějakých penalt vyhrát," dodal bývalý reprezentant se zkušenostmi z Německa a Turecka.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..