Policie obvinila pět příznivců Baníku z napadení pořadatele

16. dubna 2014 13:18 - Ostrava

Policie v těchto dnech obvinila z výtržnictví a ublížení na zdraví pět příznivců fotbalového klubu Baník Ostrava. Během sobotního prvoligového zápasu se Slováckem napadli pořadatele. Důvodem byla skutečnost, že pořadatelé nechtěli na ostravský stadion pustit jejich opilého kamaráda. ČTK o tom informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Muži útočili údery do hlavy, pěstmi a chytali je do takzvané kravaty. Další do pořadatelů kopal. Pět fanoušků napadlo tři pořadatele ve věku od 21 do 34 let," uvedla mluvčí. Kriminalisté obvinili pět mužů ve věku od 18 do 35 let. Tři z nich už byli v minulosti za fotbalové násilí potrestáni.

Dva z násilníků kriminalisté identifikovali ještě během zápasu. Tentýž den je i zadrželi a obvinili. Obvinění s policisty začali spolupracovat a další agresivní fandy pomohli identifikovat. "Všem hrozí tříletý trest," uvedla mluvčí. Policejní komisaři podle ní také podali návrhy na uložení zákazu návštěv fotbalových zápasů.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..