Záběry odhalily výtržníka, který vhodil světlici po trenérovi Lavičkovi. Jiní sparťané v Teplicích hajlovali

5. května 2014 07:59 - Teplice/Praha

Záběry České televize odhalily viníka, který při sobotní prohře Sparty v Teplicích 1:3 hodil dýmovnici k zástupcům letenského klubu včetně trenéra Vítězslava Lavičky. Ti šli rozvášněné fanoušky uklidnit, místo toho ale čelili nečekanému útoku mladého chuligána. Letenský klub ještě na severu Čech titul neslavil, ten mu přihrála až nedělní remíza Plzně v Jablonci (2:2).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle tiskové mluvčí policie Jany Matonohové budou muži zákona dění na stadiónu zpětně vyhodnocovat, zda nebyl spáchán přestupek či trestný čin. Využijí k tomu právě i záběry ČT.

Sparta sama nemůže podle zákona podniknout žádné samostatné kroky k získání identifikace výtržníka. „V této fázi je věcí policie a orgánů činných v trestním řízení, aby viníka ztotožnily. Sparta proto vyčká na výsledky policejního šetření a bude s ní následně komunikovat ohledně dalšího postupu," řekl Právu mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Letenští příznivci však nevyváděli jen na stadiónu. Policisté v sobotu večer zadrželi v jedné restauraci v Teplicích dva fanoušky, kteří hajlovali.

Oba umístili do cely předběžného zadržení a zahájili úkony trestního řízení, zatím je ale z ničeho neobvinili. Jiní fanoušci už cestou do Teplic zdevastovali speciálně vypravený vlak. Ničili záclonky, podokenní stolky, odpadkové koše nebo části toalet, v jednom voze rozbili okno a prokopli výplň stěny, další je posprejovaný nápisy.

Karel Felt, ČTK, Právo

Jakým způsobem by měla disciplinární komise potrestat Spartu za sobotní řádění fanoušků?


ČT sport Bohemians 1905 - Ostrava dnes 18:00
20210416T18:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905 vs. Ostrava
Bohemians 1905
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..