Cestovatel Hora jde o dům dál, z Plzně bude hostovat v Českých Budějovicích

27. června 2014 15:09 - Plzeň

Radoval se v Ďolíčku s Bohemkou z ligové záchrany a teď se o to samé pokusí na jihu Čech v týmu dalšího nováčka. Třiadvacetiletý fotbalista Jakub Hora odchází ze západočeské metropole do týmu staronového účastníka domácí nejvyšší soutěže. Kmenový hráč Viktorie Plzeň bude po celou sezónu 2014/2015 hostovat v Dynamu České Budějovice.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hostování už jsou jeho údělem. Záložník, který v dresu Viktorie nastoupil do třiadvaceti zápasů ligové soutěže, neodchází do zcela neznámého prostředí. V týmu Dynama již působil v jarní části sezóny 2012/2013.

„Jakub Hora zůstává perspektivním hráčem, kterému ovšem v realitě velké konkurence v kádru nemůžeme zaručit dostatečné zápasové vytížení. Věříme, že v Českých Budějovicích najde ideální podmínky pro co nejlepší rozvoj svých schopností," vyjádřil se Adolf Šádek, generální manažer Viktorie Plzeň.

„V současné době dolaďujeme poslední detaily, nicméně jsme dohodnuti na hostování do konce nadcházející sezóny. V nejbližších dnech Jakub odcestuje do Českých Budějovic, kde se zapojí do tréninkového procesu," dodává Šádek.

„Hned po postupu do ligy byl Kuba jedním z prvních hráčů, o kterého jsme měli zájem. Za Dynamo už hrál a dobře ho známe. Při jeho minulém působení v našem klubu jsme s ním byli po sportovní i charakterové stránce naprosto spokojeni. Právě jeho výkonost a povaha nám zcela zapadají do našeho konceptu," říká Martin Vozábal, sportovní manažer Dynama.

Hora přestoupil do Plzně po sezóně 2011/2012, kterou strávil na hostování ve Slavii Praha. Se západočeským klubem získal v následujícím ročníku ligový titul a zasáhl také do utkání základní skupiny Evropské ligy. V rámci hostování si vyzkoušel také působení v klubech Českých Budějovic nebo Bohemians Praha 1905.

dos, Sport.cz

  Sparta - Plzeň dnes 18:00
20210512T18:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..