Dukla - Ml.Boleslav 0:2Bídná návštěva na Julisce viděla mizerné loučení Dukly s podzimem

8. Skalák 0 : 1
70. Wágner 0 : 2

Tristní návštěva 782 diváků na Julisce sledovala mizerné loučení fotbalistů Dukly s podzimem. V utkání 16. ligového kola doma vybouchli a podlehli Mladé Boleslavi 0:2. Zatímco Středočeši si tak upevnili čtvrté místo v tabulce, pražský tým přezimuje v její polovině.

Zleva Michal Jeřábek, Patrik Gedeon (oba z Dukly) a Lukáš Magera z Boleslavi.

Dukla porážkou v Teplicích ukončila sérii čtyř zápasů bez porážky a měla proti sobě Mladou Boleslav, na niž se v případě vítězství mohla bodově dotáhnout. Zatímco Dukla na Julisce nebodovala jen v jediném z osmi předchozích zápasů, Boleslav čekala venku na výhru šest utkání. Zvítězila pouze v úvodním kole v Jihlavě.

Již v 8. minutě šla ovšem veškerá statistika stranou. Domácí Jeřábek chyboval a Skalák nekompromisně zakončil. Brankář Chudý si sice na jeho střelu sáhl, ale zastavit ji nedokázal.

Duklu takový vývoj zápasu zaskočil, v ofenzivě byla bezradná a nevěděla si rady, jak zareagovat. Nedokázala udržet míč, kombinace vázla. Středočeši byli nebezpečnější, tlačili se do dalších šancí. Až v závěru poločasu se na dostřel dostali i domácí. Brankář Hruška dvakrát zlikvidoval střely Marka Hanouska.

V nástupu do druhé půle pak měl Krmenčík šanci tutovou, mohl se gólmana zeptat, kam to chce, ale míč napálil jen do něj... Dukla toho litovala, protože Navrátil po rohovém kopu prodloužil míč na zadní tyč k Wágnerovi, který zblízka zvýšil na 2:0 pro Mladou Boleslav.

16. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 8. Skalák, 70. Wágner. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Vaňkát. ŽK: Gedeon - Ščuk. Diváci: 782.
Dukla: Chudý - Karavajev, Jeřábek, Štetina, Matěj Hanousek - Marek Hanousek (87. Hlinka), Gedeon, Považanec - Krmenčík (84. Manzia), Beauguel, Jakub Mareš (66. Čajič). Trenér: Kozel.
Ml. Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares - Skalák (89. Lalkovič), Magera (90.+1 Pajer), Ďuriš (68. Zahustel) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.