Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Kdo mluví, ten žije, říká spokojený Řepka

3. února 2006 08:13 - PRAHA

Obránce Tomáš Řepka podle vedení Sparty bude lídrem na hřišti i v kabině a řízný obránce zatím svou roli zvládá. I do letištní haly po příletu ze soustředění ve Španělsku vkročil mezi prvními. V rozhovoru s novináři neskrýval prozatímní spokojenost. Navíc je šťastný, protože bude hrát se svojí oblíbenou dvojkou. "Jsme domluvení s Hašanem, takže jsem hrozně nadšený."

Bývalý obránce West Hamu se do Sparty vrátil po necelých osmi letech. Po prvních zápasech si postěžoval, že mu znesnadňuje komunikaci neznalost spoluhráčů. Rychle ale už vše dohnal. "Už jsem se naučil všechny jména, dokonce i přezdívky. Už je to dobrý," pobrukoval si dvaatřicetiletý obránce.

Řepka by ve Spartě měl převzít roli Karla Poborského, který bude tmelem v kabině i reprezentantem navenek. Přehnaný respekt od mladších spoluhráčů ale necítí. "Respekt ani ne, ale možná někteří z toho byli vykulení. Možná nevěděli, jak ke mně přijít nebo jak mě oslovit. Žádný problém nebyl, berou mě jako normálního kluka. Že by mi vykali, to vůbec ne," popsal situaci v kabině Tomáš Řepka.

Kdo by měl být kapitánem ve Spartě?
Hlasujte v anketě Sportu.cz

Vůdcovskou roli na hřišti demonstruje i fakt, že ve Španělsku hned po svém návratu nastoupil coby kapitán týmu. "Dvakrát jsme měl pásku, ale to nic neznamená," řekl. Možnost, že v roli kapitána vyběhne i v ligové premiéře proti Liberci nevyloučil. "Kdyby mi kluci dali důvěru, než se vrátí Sivi (Tomáš Sivok - pozn. red.), tak bych byl samozřejmě rád a neodmítl bych to. Nevím teda, jak to je s Jardou Blažkem, ale kapitánství ve Spartě je samozřejmě čest," vysvětlil Řepka.

Tomu se podařilo i vyřešit problém, kdy po příchodu nebyla k dispozici oblíbená dvojka a Řepka se musel spokojit s číslem tři. "Už je to vyřešený. Jsem domluvený s Hášou, že si vezme čtyřku po Perglovi a já svojí dvojku. Takže jsem hrozně nadšený," liboval si sparťanský elegán.

Mužstvo má sílu

Přestože je v letenském celku jen krátkou dobu, má slova chvály podobu Sparty pro jarní část Gambrinus ligy. "Zatím vše můžu hodnotit jenom kladně, jsou tady kvalitní fotbalisti. Mužstvo podle mě sílu má, ale zatím je moc krátká doba na to, abych mohl nějak hodnotit."

Řízný obránce je srdcař, na hřišti je i hodně slyšet. Hecířem ale není sám. "Nejsem jediný. Ale je nás víc, kluci se přidávají. A jsem rád, že to není jenom na mně. Když budeme mluvit všichni, tak i soupeř bude mít větší respekt. Kdo mluví, ten žije," tvrdí největší zimní posila Sparty.

fly, Sport.cz

ČT sport 1:1 Pardubice - Olomouc 1:1   dohráno
20201127T18:00:00+0100
Pardubice vs. Olomouc
Pardubice vs. Olomouc
Pardubice
Olomouc
  Příbram - Ml. Boleslav   dnes 14:00
20201128T14:00:00+0100
Příbram vs. Ml. Boleslav
Příbram vs. Ml. Boleslav
Příbram
Ml. Boleslav
  Slovácko - Opava   dnes 16:00
20201128T16:00:00+0100
Slovácko vs. Opava
Slovácko vs. Opava
Slovácko
Opava
  Karviná - Zlín   dnes 16:00
20201128T16:00:00+0100
Karviná vs. Zlín
Karviná vs. Zlín
Karviná
Zlín
  Budějovice - Plzeň   dnes 18:30
20201128T18:30:00+0100
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..