Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Největší fotbalové změny proběhly na Letné

17. února 2006 13:00 - PRAHA

Nejvýraznější změny v kádru prodělala v zimě fotbalová Sparta. Osm hráčů na Letnou přišlo a pět jich Toyota Arénu opustilo. Tradiční výprodej postihl Blšany, žádný jiný účastník ligy o deset hráčů nepřišel. Šest fotbalistů se vydalo do Turecka, rozrostla se i česko-slovenská kolonie ve skotských Hearts, kam ke trojici z léta přibyli Petráš a Stracený.

V lize naopak nebude nouze o nováčky z ciziny, přichází pět hráčů slovenské národnosti, dva Bělorusové a po jednom fotbalistovi z Litvy, Lotyšska, Maďarska, Chorvatska, Švýcarska, Francie, Ukrajiny, Brazílie, Argentiny i Pobřeží slonoviny.

Jako posily pro obranu Sparty se vedle Řepky jeví Slováci Hanek a Zabavník, v útoku pak první Švýcar v české lize Lustrinelli. Z Letné naopak odešli mj. Zelenka, Petrouš, Petráš či Pergl. Slavia pustila Latku do Birmingamu, aby hned vzala z Turecka do Jablonce se vracejícího Dosoudila. Jablonec zase vyhrál boj o útočníka Lafatu, který hrál v Řecku.

V rámci ligy si kluby hráče příliš nepřetahovaly a většinou nešlo o žádné senzační přestupy: Most získal Mendyho z Příbrami, Pikla ze Zlína a Zbončáka ze Slavie, Brazilec Gaúcho, který hrál na podzim v Olomouci, posílil Slavii. Nejdražším tuzemským přestupem byl příchod útočníka Střihavky z Blšan do Ostravy. Mladá Boleslav získala Ordoše ze Slovácka, blšanský Bílek přestoupil v den uzávěrky přestupů do Liberce.

Týmy mají na soupiskách 29 Slováků, tři Maďary a Brazilce, dva Francouze a Slovince, po jednom hráči jsou zastoupeny i Litva, Lotyšsko, Srbsko a Černá Hora, Chorvatsko, Bosna, Švýcarsko, Argentina a Pobřeží slonoviny. Nejvíce cizinců má nyní v kádru Slavia, po středečních přestupech Brazilce Rodriga a Ukrajince Grabovského je v týmu devět zahraničních hráčů.

ZAJÍMAVÉ PŘESTUPY ZIMY
Z ciziny do ligy:
Tomáš Řepka West Ham Sparta
Mauro Lustrinelli Thun Sparta
David Lafata Xanti Jablonec
Radek Dosoudil Denizlispor Slavia
Martin Müller Kóbe Blšany
Martin Lejsal Padova Brno
Michal Hanek Dynamo Moskva Sparta
Radoslav Zabavník CSKA Sofia Sparta
Petr Vlček Achnas Plzeň
Z ligy do ciziny:
Martin Latka Slavia Birmingham
Michal Papadopulos Ostrava Leverkusen
Filip Hološko Liberec Manisaspor
Lukáš Zelenka Sparta Manisaspor
Václav Koloušek Příbram Innsbruck
Tomáš Michálek Jablonec Malatyaspor
Zdeněk Šenkeřík Jablonec Malatyaspor
Adam Petrouš Sparta Ankaraspor
Martin Petráš Sparta Hearts of Midlothian
Luděk Stracený Příbram Hearts of Midlothian
Jiří Mašek Teplice Malatyaspor

kft, bir, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..